Reklama

Reklama

Reklama

Jennifer Aniston wskazała polski adres. Tam należy wysyłać dary dla Ukrainy

Jennifer Aniston (53 l.) na instastory wskazała polski adres, pod który można wysyłać dary dla Ukraińców. Zrobił to również Sting za namową reżyserki Małgorzaty Szumowskiej.

Wojna w Ukrainie. Rząd przyjął ustawę

Wojną w Ukrainie żyje cały świat. Gwiazdy robią, co mogą, by nagłośnić problem i zmobilizować swoich followersów do pomocy. Część celebrytów oczywiście wykorzystała tragedię w Ukrainie, by przypomnieć o sobie i wykreować się na dobrego Samarytanina.

Najwięcej robią zwykli ludzie. Zapraszają poszkodowanych wojną pod swój dach, pomagają bezinteresownie, dając otuchę i rodzinne ciepło. Także polski rząd przyjął projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy finansowany z kieszeni podatników.

Reklama

Specustawa gwarantuje m.in. wsparcie finansowe dla Polaków przyjmujących rodziny z Ukrainy - 40 zł na dzień, czyli 1,2 tys. zł miesięcznie, przez dwa miesiące. Ukraińcy otrzymają również jednorazowo 300 zł.

Ustawa daje też legalny pobyt i dostęp do pracy obywatelom Ukrainy w Polsce. "Nasz rynek pracy jest otwarty. Mamy niskie bezrobocie (...). Jest chłonność, żeby obywatele z Ukrainy znaleźli pracę" - powiedziała Marlena Maląg.

Obywatele Ukrainy będą legalnie przebywać w Polsce 18 miesięcy. Pieniądze mają trafiać do osób, które przyjęły uchodźców z Ukrainy za pośrednictwem samorządów. Powstanie rezerwa celowa zarządzana przez wojewodów na pomoc obywatelom Ukrainy.

Jennifer Aniston podaje polski adres

O polskiej pomocy głośno już na świecie. Aktorka Jennifer Aniston najpierw udostępniła nową wersję piosenki Stinga "Russians" z apelem, by paczki pomocowe wysyłać na polski adres do Chełma - jak poradziła mu reżyserka Małgorzata Szumowska. Następnie sama zamieściła wspomniany adres.

"Dostawy wysyłane do tego magazynu w Polsce są dostarczane w koordynacji z siłami zbrojnymi Ukrainy, co stanowi gwarancję, że trafią do najbardziej potrzebujących. Każde pudło powinno być oznakowane 'HELP UKRAINE' i opatrzone co zawiera: leki, ubrania, żywność, pomoc humanitarna" - dodała.

Przesyłki najlepiej adresować na polski adres: Pol-Cel Rampa Brzeska 63, 22-100 Chełm.

Pod wpisem aktorka oznaczyła Małgorzatę Szumowską, co oznacza prawdopodobnie, że to właśnie reżyserka podpowiedziała jej, pod jaki adres wysyłać pomoc.

Zobacz też:

Anna Popek: ta wojna jest po to, żeby świat oprzytomniał

Urbańska dostała telefon z Moskwy. Mówi, co usłyszała w słuchawce

Wojna Rosji z Ukrainą. Kolejny dzień walk

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jennifer Aniston

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy