Reklama
Reklama

Nina Terentiew o przyjaźni z Dodą: „Lubię tę pierwszą Dorotę. Tę drugą też” [POMPONIK EXCLUSIVE]

Nina Terentiew (77 l.) z okazji zbliżającego się wielkimi krokami 20. Polsat SuperHit Festiwalu ujawniła, jakie relacje łączą ją z gwiazdami nadchodzącego wydarzenia. Wiele ciepłych słów poświęciła Dodzie, którą zobaczymy pierwszego dnia festiwalu w roli współprowadzącej.

Nina Terentiew lubi mówić o sobie, że kocha artystów z wzajemnościąDodzie, która będzie gwiazdą nadchodzącego Polsat SuperHit Festiwalu 2023, nie szczędzi ciepłych słów.

Nina Terentiew dzieli artystów na dwie kategorie

Swoje znajomości w show biznesie dzieli na dwie kategorie: osób, z którymi łączy ją szczególna chemia oraz tych, w relacjach z którymi chemię zastępuje wzajemny szacunek. Jak tłumaczy wieloletnia dyrektor programowa Polsatu:

Reklama

„Moje „znajomości” wśród artystów polegają na tym, że jest chemia albo jej nie ma. Jeśli jest, to się zaprzyjaźniamy i przechodzimy od razu na inny poziom. A kiedy nie ma chemii, po prostu traktuję ich jak zdolne, utalentowane osoby, które należy zaprosić na festiwal”.

W „Festiwalowym alfabecie Niny T.” znaleźli się artyści należący do tej pierwszej kategorii. Należy do nich Doda, do której "caryca", jako jedna z niewielu osób, poza rodzicami artystki, zwraca się, używając jej imienia, a nie pseudonimu scenicznego. Jak ujawnia była dyrektor programowa Polsatu:

"Dorota, bo ja mówię do Dody “Dorota”, jest bardzo specjalnym rodzajem artystki. Występuje od 15. roku życia - najpierw w teatrze Buffo, potem w zespole Virgin, w show “Bar” w Polsacie. Bardzo szybko wyszła z domu i została dzieckiem show-biznesu. A wiadomo show-biznes daje, zabiera, wynosi, strąca, zabija, wskrzesza". 

Doda: od ponad dwóch dekad w show biznesie

Rok temu, podczas 19. Polsat SuperHit Festiwalu w Sopocie, na scenie Opery Leśnej Doda świętowała 20-lecie swojej pracy scenicznej. W 2002 roku ukazał się debiutancki krążek zespołu Virgin, założonego przez Tomasz Luberta, z Dodą jako wokalistką. Piosenkarka czasem wlicza do swojej kariery również lata spędzone na stażu w Teatrze Buffo i wtedy wychodzi jej o 3 lata więcej. 

Nie ma jednak wątpliwości, że rok 2002 był przełomowy w jej życiu. Właśnie wtedy ukazał się album „Virgin”, a Polsat wyemitował reality show „Bar” z jej udziałem. Jak ujawnia Nina Terentiew, ponad dwie dekady spędzone w show biznesie nie przewróciły Dodzie w głowie, chociaż nabrała wprawy w oddzielaniu swojego wizerunku publicznego od prywatnego:

"Dorota w osobistych relacjach, jeżeli kogoś darzy zaufaniem, jest zupełnie inna niż ta, którą znamy z mediów. Ja tę pierwszą Dorotę bardzo lubię. Drugą też, ale ona czasem krzyczy na mnie, bo zbyt dokładnie mówię jej jak się ma ubrać na daną okazję. Wtedy się niecierpliwi: „Ile jeszcze razy będziesz mi mówiła, że jestem półgoła?”. A ja tłumaczę: „Dorotka, ja tylko chcę, żeby to ładnie wyszło”. Ona oczywiście to przyjmuje i zawsze jest ubrana idealnie do okazji. Większość ludzi nie wie, że jest człowiekiem niezwykle wrażliwym. Czasami bywa bezczelna, zachowuje się okropnie ale w środku jest małe dziecko, które bardzo chciałoby być akceptowane. A potem znowu wycina jakiś numer i nie wie nawet jak to się dzieje, bo to jest integralna część jej osobowości".

Nina Terentiew: za co szczególnie ceni Dodę?

Dorota Rabczewska dała się poznać jako osoba, która nie gryzie się w język. Czasem zdarza się jej wygłaszać niezbyt przemyślane opinie. Zdaniem Terentiew taka daleko posunięta szczerość jest zarówno wadą, jak i zaletą:

"Dorota mówi, co myśli i to jest z jednej strony wspaniałe a z drugiej trudne do przyjęcia w naszym cywilizowanym, show-biznesowym, dość zakłamanym świecie. Dodę się albo kocha albo nienawidzi, a w generalnym rachunku nienawiść i miłość są tym samym, budzą to samo zainteresowanie i emocje. A poza tym umie śpiewać co stwierdziła sama madame Elżbieta Zapendowska. A że ma charakter i niewyparzoną buzię, to co?"

Doda niejednokrotnie podkreślała w wywiadach, że jej jedyną słabością jest rodzina, a konkretnie bezgraniczna miłość, jaką darzy rodziców. Jak wyznała w podcaście Wojewódzki&Kędzierski:

"Ja mam jedyną jedyną piętę achillesową. To jest moja rodzina, Bardzo kocham swoich rodziców. Jak sobie przypominam to, co oni musieli przeżywać, stresować się jako osoby niepubliczne… To bardzo się na nowo denerwuję". 

Miłością do rodziców Doda tłumaczyła na przykład bójkę z Agnieszką Szulim w chorzowskiej toalecie. Nina Terentiew uważa, że to szlachetna pobudka, chociaż czasem prowadzi do niezbyt szlachetnych zachowań:

"Urzeka i wzrusza mnie miłość Doroty do rodziców. Jest bardzo rodzinną osobą i wszystkie jej niefajne ekscesy były związane z tym, że dla niej rodzina jest święta i nic co godzi w jej bliskich nie może pozostać bez reakcji. Czy ja się mogę na nią gniewać za to, że kocha rodziców i z tego powodu zachowała się mniej czy bardziej nieładnie?"

Doda będzie jedną z gwiazd Polsat SuperHit Festiwal 2023. Na scenie Opery Leśnej spotkają się największe gwiazdy młodszego i starszego pokolenia. Tutaj możecie sprawdzić plan festiwalu.

Obok Dody pojawią się też Kamil Bednarek, T.Love, Ørganek, Kayah, Lemon, Alicja Majewska, Paweł Domagała, Michał Szpak, Maryla Rodowicz i wielu innych artystów. Swoje jubileusze tego dnia obchodzić będą: 25 lat Golec uOrkiestra, 35 lat IRA, 40 lat - Maciej Maleńczuk

Gdzie oglądać Polsat SuperHit Festiwal? Godziny emisji

Polsat SuperHit Festiwal rozpocznie się w piątek, 26 maja, o godz. 20. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na stronie głównej Interii oraz w Telewizji POLSAT. W sobotę oraz niedzielę festiwal zacznie się dokładnie o tej samej godzinie.

Zobacz też:

Polsat SuperHit Festiwal rozpocznie się już w najbliższy piątek. Opera Leśna wypełni się tłumem gwiazd

Doda i Steczkowska pogodziły się. Ich wspólne nagranie podbija sieć

Festiwalowy alfabet Niny Terentiew: "Maryla Rodowicz jest fenomenem"

50 lat piosenki „Małgośka” na Polsat SuperHit Festiwal 2023

pomponik exclusive
Dowiedz się więcej na temat: Polsat SuperHit Festiwal 2023 | Doda | Nina Terentiew
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy