Reklama
Reklama

Nie żyje polski zdobywca Oscara. Rodzina długo zbierała pieniądze na leczenie

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Dzisiaj 21 maja 2024 roku dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci polskiego kompozytora. Od pewnego czasu zmagał się z wyniszczającą chorobą. Miał 71 lat.

Jan A.P. Kaczmarek zdobył Oscara za muzykę

Jan Andrzej Paweł Kaczmarek był jednym z popularniejszych w świecie polskich kompozytorów. Napisał muzykę do ponad 70 filmów długometrażowych i dokumentalnych oraz polskich i amerykańskich spektakli teatralnych. Ogromną sławę przyniosła mu przyznana w 2005 roku Nagroda Akademii Filmowej za muzykę do filmu "Marzyciel".

Jan A.P. Kaczmarek chorował na MSA

Jan A.P. Kaczmarek  od dłuższego czasu zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Jakiś czas temu laureat Oscara trafił do szpitala. Wówczas jego córka opowiadała o tym, z czym zmaga się ojciec. 

Reklama

"Wymaga dużej pomocy innych osób, a także sprzętu, np. wózka inwalidzkiego. Nie można go zostawić samego, gdyż często traci przytomność na skutek wahań ciśnienia krwi" - tłumaczyła Anastazja Davis.

Jan A.P. Kaczmarek nie żyje

O śmierci kompozytora poinformowała media jego żona.

"Do końca był wojownikiem ufającym, że wyzdrowieje i będzie dzielił się swoją twórczością z nami... Czuwałam przy nim do końca. Zmarł otoczony miłością. Wartością, w którą wierzył najmocniej" - przekazała.

Zobacz też:

Jan A.P Kaczmarek nie żyje. "Do końca był wojownikiem"

Jan A.P. Kaczmarek w coraz gorszym stanie. Cierpi na nieuleczalną chorobę

Żona Jana A.P. Kaczmarka informuje o stanie zdrowia artysty. "Sama nie dam rady"

Jan A.P. Kaczmarek trafił do szpitala. Jest stan jest poważny. Trwa zbiórka na jego leczenie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jan A. P. Kaczmarek | nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy