Reklama
Reklama

Nie żyje polski potentat branży kobiecej bielizny. Jego firma zarabia miliony

Lista najbogatszych polskich przedsiębiorców właśnie zmniejszyła się o jedno nazwisko. W wieku 52 lat zmarł bowiem Krzysztof Jakubowski, czyli krajowy potentat na rynku bielizny dla kobiet. O śmierci współwłaściciela i prezesa oficjalnie poinformowała spółka Esotiq & Henderson.

W zasadzie niemal każdego dnia dochodzą nas wieści o odejściu osoby znanej z życia publicznego. Wczoraj media żyły wieściami o śmierci legendy sportu i dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej - Ruth Fuchs - a dziś światem polskiego biznesu wstrząsnęła wiadomość o zgonie Krzysztofa Jakubowskiego. Prezes i współzałożyciel modowej marki Esotiq miał zaledwie 52 lata. Co już wiemy o sprawie?

Krzysztof Jakubowski nie żyje. Miał 52 lata

Jako pierwsza wiadomość o śmierci Jakubowskiego podała jego spółka. Na oficjalnej stronie internetowej Esotiq & Henderson pojawił się komunikat w tej sprawie. Podpisał się pod nim przewodniczący rady nadzorczej Bartosz Synowiec, ale samo oświadczenie nie dostarcza zbyt wielu szczegółów: "Esotiq & Henderson S.A. z głębokim żalem informuje, że w dniu dzisiejszym zmarł Prezes Zarządu i współtwórca Spółki - Pan Krzysztof Jakubowski".

Reklama

Na ten moment nie znamy przyczyny śmierci Krzysztofa Jakubowskiego. Menedżer przez większość kariery zawodowej był związany ze spółką LPP, właścicielem m.in. sieci sklepów Reserved, w której pracował od 1999 roku. To właśnie w ramach tej firmy tworzył markę Esotiq & Henderson, z którą następnie poszedł na swoje. Zaledwie w lipcu 2022 roku Jakubowski stanął na czele spółki.

Esotiq & Henderson jest notowane na kiełdzie. Ostatnie lata to milionowe zyski

Krzysztof Jakubowski był absolutnym potentatem na rynku bielizny. Wartość jego osobistego majątku nie jest dostępna publicznie, choć w niektórych publikacjach medialnych po jego śmierci używa się względem Polaka miana "milioner". Wiemy natomiast, ile obecnie warta jest marka Esotiq, ponieważ od 2015 roku notuje się ją na rynku głównym giełdy papierów wartościowych. Według ostatnich doniesień skonsolidowany zysk netto Esotiq & Henderson w pierwszym kwartale 2022 roku wyniósł 2,33 mln zł. Z kolei rok później ten sam wskaźnik zatrzymał się na wielkości 0,22 mln zł. Z kolei zysk operacyjny wzrósł o 550 tys. złotych do 1,55 mln.

Esotiq & Henderson zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych oraz kosmetycznych (głównie bielizny). W Polsce funkcjonuje 270 salonów własnych i franczyzowych Esotiq & Henderson. Produkty marki są dostępne także poza naszym krajem. Od 2016 roku jej sklepy działają w Niemczech. Nic więc dziwnego, że po śmierci Jakubowskiego z całej Polski płyną kondolencje dla rodziny i przyjaciół przedsiębiorcy.

Zobacz też:

Nie żyje 87-letni polski aktor. Grał w "Świecie według Kiepskich"

Nie żyje młody aktor "Żaru młodości" i "Szpitala miejskiego"

Tragiczne wieści o młodej dziennikarce. Zmarła w wieku zaledwie 32 lat

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy