Reklama

Reklama

Reklama

Nie żyje lady Mary Russell. Kolejna smutna wiadomość dla rodziny królewskiej

Rodzina królewska ma za sobą najtrudniejszy okres od kilkudziesięciu lat. 8 września odeszła uwielbiana przez Brytyjczyków, najdłużej panująca w historii Zjednoczonego Królestwa, Elżbieta II. W ceremonii pogrzebowej brało udział wiele znakomitości ze świata polityki, sztuki i kultury. Dopiero co zakończył się okres żałoby po śmierci królowej, a w mediach pojawiły się kolejne smutne doniesienia na temat osoby związanej z brytyjską monarchią.

Załoba po śmierci Elżbiety II

Dopiero niedawno zakończył się okres żałoby po śmierci królowej Elżbiety II. 20 września, dzień po uroczystym pogrzebie monarchini, flagi przy pałacu Buckingham zostały ponownie podniesione  do pełnej wysokości masztu.

W rodzinie królewskiej okres żałoby potrwał siedem dni dłużej.

Niestety Windsorowie nie mogą nacieszyć się spokojem, okazuje się bowiem, że zmarła kolejna osoba z bliskiego otoczenia dostojnej władczyni - lady Mary Russell.

Jak można dowiedzieć się z nekrologu opublikowanego w magazynie "The Times" arystokratka odeszła dzień przed pogrzebem Elżbiety II. Była matką aż pięciorga dzieci, babcią dwanaściorga wnucząt i ukochaną żona swojego męża Dawida.

Reklama

Według doniesień "Daily Mail" odeszła w spokoju i  w otoczeniu najbliższych. Miała 88 lat.

Kim była sędziwa arystokratka?

Lady Mary Russell - rodzina, pochodzenie

Lady Mary Russell już w dzieciństwie była blisko związana z rodziną królewską, a mając kilkanaście lat, pojawiła się jako z sześciu druhen na ceremonii koronacji Elżbiety II.

Aby zostać świadkową na tak ważnej uroczystości należało spełniać szereg wymagań, między innymi odznaczać się arystokratycznym pochodzeniem, a także być panną w wieku od 17 do 23 lat.

Na poniższym zdjęciu Mary Russell stoi jako trzecia z prawej strony.

Dla dziewiętnastolatki było to nie lada przeżycie. Po latach lady Mary Russell wspominała ceremonię z niezwykłym sentymentem:

Arystokratka była córką córka hrabiego i hrabiny Haddington, którzy przez lata pozostawali w bliskich kontaktach z Elżbietą Bowes-Lyon, czyli królową matką.

Rodzina królewska nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu w związku z informacją o śmierci przyjaciółki brytyjskiej monarchii.

Zobacz też:

Meghan Markle znęcała się nad pracownikami? "Dzwoniła co 10 minut" 

Meghan Markle chciała zostać "brytyjską Beyonce". Kolejne szokujące fragmenty książki

Thomas Markle oskarża Meghan o nieczułość i wyrachowanie


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy