Reklama
Reklama

Nie żyje Jerzy Kuczera, aktor z "Pierwszej miłości". Miał 71 lat

Nie żyje Jerzy Kuczera, aktor telewizyjny i teatralny. Został pożegnany przez środowiska teatralne, z którymi był związany od lat 70. XX wieku. Jest też znana data i miejsce pogrzebu aktora.

Nie żyje Jerzy Kuczera

Nie żyje Jerzy Kuczera. Polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny zmarł 1 kwietnia 2023 roku. Niedługo świętowałby swoje urodziny.

Widzowie serialu "Pierwsza miłość" mogli zapamiętać Jerzego Kuczerę w roli szefa gangu, który porwał przez przypadek serialową Marysię. Aktor otrzymał wiele nagród, wyróżnień i nominacji, w tym Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi. Był szefem katowickiego oddziału Związku Artystów Scen Polskich.

Jerzy Kuczera pożegnany przez Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego

"Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jerzego Kuczery, aktora naszego teatru, znakomitego wykładowcy, skarbnicy teatralnej wiedzy, naszego mistrza i przyjaciela, prawdziwego Człowieka Teatru. Przez lata pełnił funkcję dyrektora Studium Aktorskiego działającego przy naszym teatrze. 

Reklama

Był pedagogiem uwielbianym przez studentów - zajęciom z najmłodszym pokoleniem adeptów aktorstwa oddawał całe swoje serce. Wielokrotnie zasiadał też w komisjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, którego lokalnej odsłony był inicjatorem i organizatorem. Dzielenie się miłością do teatru było największą jego pasją. Z Teatrem Śląskim był związany od 1977 roku. 

Zagrał ponad 100 ról dramatycznych i komediowych. W ostatnich sezonach na naszych deskach można było oglądać go w takich spektaklach jak "Wujek.81. Czarna ballada", "12 krzeseł", "Ożenek", "Himalaje", "Drach" i "Piąta strona świata".

Trudno nam wyobrazić sobie naszą codzienną pracę bez Jerzego, który zawsze dla każdego miał czas. Był skarbnicą teatralnych anegdot i chodzącą encyklopedią - zawsze mogliśmy liczyć na jego merytoryczne wsparcie, ale też na uśmiech, obecność i dobre słowo. Łączymy się w bólu z najbliższymi Jerzego - Rodzinie i Przyjaciołom naszego drogiego artysty składamy najszczersze wyrazy współczucia" - napisano na profilu Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego

Pogrzeb Jerzego Kuczery: kiedy i gdzie?

Wiadomo również kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Jerzego Kuczery. Msza żałobana i ostatnie pożegnanie odbędą się w środę, 5 kwietnia 2023 roku, o godzinie 11:00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu Rokitnicy przy ul Kardynała Stefana Wyszyńskiego 14.

Kim był Jerzy Kuczera?

Jerzy Kuczera urodził się 12 kwietnia 1951 roku w miejscowości Rowień. W 1974 roku ukończył Wydział Aktorski PWST w Krakowie. W tym samym roku zaliczył swój profesjonalny debiut na teatralnych deskach. 

W filmie i telewizji miał okazję zagrać w takich produkcjach jak m.in: "Paciorki jednego różańca", "Grzeszny żywot Franciszka Buły", "Blisko, coraz bliżej", "Śmierć jak kromka chleba", "Barbórka", "Pierwsza miłość", "Bilet na księżyc", "Kattowitz", "Kryminalni".

Zobacz też:

Nie żyje mama Olafa Lubaszenki

Nie żyje Paweł Śpiewak. Smutne wieści potwierdził jego syn Jan Śpiewak

Robert Gallinowski nie żyje. Aktor zmarł nagle w wieku 53 lat

Żałoba w rodzinie królewskiej! Królowa Camilla głęboko przeżywa śmierć bliskiej osoby

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy