Reklama
Reklama

Nie tak miało wyglądać życie Zenka Martyniuka. Wieści z Podlasia wyszły niespodziewanie

Zenek Martyniuk (54 l.) to niekwestionowany król disco polo. Karierę zaczynał jako skromny chłopak z Podlasia, a obecnie jest jedną z największych muzycznych gwiazd w Polsce. Zanim stał się sławny, planował jednak zostać kimś zupełnie innym. Jakie wykształcenie ma Zenek Martyniuk? Odpowiedź może zaskoczyć wielu fanów.

Zenek Martyniuk nie zawsze marzył o karierze muzycznej

Zenek Martyniuk pochodzi z Gredeli, małej wsi na Podlasiu, położnej niedaleko granicy z Białorusią. Karierę muzyczną zaczynał w 1989 roku, kiedy razem z Mariuszem Anikiejem założył słynny zespół Akcent. Gra w nim do dziś. "Przez twe oczy zielone", "Gwiazda" oraz "Życie to są chwile" - to tylko niektóre przeboje Zenka Martyniuka, do których Polacy bawią się na weselach i nie tylko.

Nie wszyscy fani Zenka Martyniuka wiedzą, że artysta nie zawsze planował karierę na scenie muzycznej. Już jako nastolatek swój wolny czas poświęcał na treningi piłki nożnej. Uczęszczał też do harcerstwa. Dalej uczęszczał do liceum i na studia, aby zdobyć wykształcenie. To, jaki kierunek ukończył Zenek Martyniuk, może być dla wielu sporym zaskoczeniem.

Reklama

Jakie wykształcenie ma Zenek Martyniuk? Odpowiedź może zdziwić

Choć muzyka zawsze była w sercu Zenka Martyniuka, to wykształcenie piosenkarza mija się z tym, co aktualnie robi. Artysta po zdaniu matury postanowił kontynuować studia na kierunku, który da mu możliwość podjęcia stabilnej pracy. I tak zapisał się i ukończył Studium Ekonomiczne w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Reymonta w Bielsku Podlaskim. Gdyby jego kariera potoczyła się inaczej, być może dziś Zenek Martyniuk pracowałby jako księgowy.

Czy zainteresowanie ekonomią w przeszłości przełożyło się na karierę muzyczną Zenka Martyniuka? To wie sam zainteresowany, jednak trzeba przyznać, że artysta ma smykałkę do biznesu. Kwoty, jakie otrzymuje za jeden koncert, robią wrażenie. W kwietniu tego roku informowaliśmy, że Zenek Martyniuk za występ inkasuje ponad 30 tys. zł.

Zobacz także:

Martyniuk kupił sobie pięknego Mercedesa — na pocieszenie po jajkach we Włodawie?

Niedawno obrzucali go jajkami, a teraz to. Zenkowi Martyniukowi dostało się od fanów. "Chłop się męczy"

Nerwowo w domu Martyniuków. Zenek będzie musiał stawić się w sądzie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Zenon Martyniuk | Danuta Martyniuk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy