Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Nie powstanie film o Ani Przybylskiej

Smutna wiadomość dla fanów zmarłej ponad trzy lata temu Anny Przybylskiej (†35).

Zapowiadany przez reżysera Radosława Piwowarskiego (70 l.) film biograficzny "Gwiazda" nie powstanie. - Producent zrezygnował z przyznanego dofinansowania z powodu trudności z uzyskaniem praw niezbędnych do realizacji filmu - powiedziała "Dobremu Tygodniowi" Kalina Cybulska z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Reklama

To rzadki przypadek. Wydawało się, że twórca, który odkrył Anię dla kina, będzie miał u jej rodziny duży kredyt zaufania. To właśnie u niego debiutowała w 1997 roku w filmie "Druga strona Wenus".

- W dniu pogrzebu, widząc rozpacz ludzi i miłość, jaką ją darzyli, zrozumiałem, że musi powstać film. Opowieść o zwykłej - niezwykłej dziewczynie, która została nie tylko gwiazdą, ale też królową ludzkich serc - mówił wówczas Piwowarski.

Z wielkim zaangażowaniem i emocjami podszedł do filmu. Rok temu opowiadał o dobrych relacjach z mamą aktorki. Spotkał się z nią w Sopocie w kawiarni. Potem oboje pozowali do zdjęć, a reżyser uniósł kciuk do góry, jakby chciał powiedzieć, że ruszają z projektem.

Jednak po kilku miesiącach okazało się, że jego scenariusz nie spełnił oczekiwań bliskich Ani. Do producenta trafiło pismo od prawnika reprezentującego rodzinę, w którym wycofali zgodę na przygotowywanie filmu wg pomysłu Piwowarskiego.

- Przeciwności piętrzyły się i rosły, co zmęczyło obie strony - mówi znajomy reżysera. On sam tak dziś komentuje sprawę: - Moja kochana Ania stała się produktem. Z tym nekrobiznesem nie chcę mieć nic wspólnego.

***

Zobacz więcej materiałów:

Dobry Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje