Reklama
Reklama

Nergal szkaluje królową Elżbietę II. Niebywałe, co wymyślił. Posunął się za daleko?

Nergal (45 l.) to jeden z najbardziej znanych, ale i kontrowersyjnych muzyków w Polsce, a także na świecie. Lider metalowego zespołu Behemoth zszokował internautów nowym projektem koszulki. Nie byłoby w niej nic dziwnego, gdyby nie fakt, że widnieje na niej wizerunek zmarłej królowej Elżbiety II.

Adam Darski już niedługo wraz ze swoją grupą "Behemoth" (posłuchaj!) wybierze się w trasę koncertową do Wielkiej Brytanii. Z tej okazji postanowił zaprezentować swoim fanom koszulkę ze specyficznym wizerunkiem królowej Elżbiety II. Wszystko udostępnił na swoim instagramowym koncie.

Nergal śmieje się z królowej Elżbiety II

Nergal to muzyk, który doskonale wie, co zrobić, by wzbudzić jak największe kontrowersje. Jego twórczość oraz wypowiedzi są bardzo charakterystyczne. Artysta rok temu został nawet skazany za obrazę uczuć religijnych. Sąd zasądził mu grzywnę w wysokości 15 tysięcy złotych.

Reklama

Adam Darski w związku ze zbliżającą się trasą postanowił zrobić wokół siebie trochę szumu i zaprezentować światu projekt koszulki, którą będzie można kupić podczas jego koncertów w Wielkiej Brytanii.


Na koszulce widać wyraźny wizerunek królowej Elżbiety II. Okazuje się, że to jeszcze nie koniec. Królowa została "ozdobiona" charakterystycznym napisem "The Devil Save The Queen", co jest parafrazą znanego wszystkim tekstu "God Save The Queen". Tekst nie jest więc czymś nowym, jednak podmiana jednego słowa idealnie pasuje do stylu Nergala.

Adam Darski został również zapytany przez jednego z obserwatorów, czy projekt powstał po śmierci Elżbiety II.

"Z ciekawości... zrobiliście ją przed śmiercią i teraz wyszło inaczej, niż planowaliście? Czy może projekt powstał po śmierci?" - zapytał internauta.

Muzyk wyjawił, że jego pomysł na koszulki powstał ponad dwa miesiące temu.

"Projekt ma... 2 miesiące" - odpisał Darski.

Nie zmienia to jednak faktu, że chyba nic nie stało na przeszkodzie, by jednak zrezygnować z produkcji i promowania się w taki sposób i to niedługo po śmierci monarchini. Nergal kocha jednak skandale i uwielbia robić wokół siebie zamieszanie, więc chyba nawet nie brał tego pod uwagę...

Adam Darski - życie prywatne i kariera

Adam Michał Darski urodził się 10 czerwca 1977 roku w Gdyni. Nergal znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole Behemoth, którego był współzałożycielem. W zespole pełni funkcję głównego kompozytora, gitarzysty, wokalisty i autora tekstów.

Był członkiem zespołów Damnation, Mastiphal i Wolverine. Muzyk gościł ponadto m.in. na płytach takich zespołów jak: Root, Hermh, Sweet Noise, December's Fire, Vader, Mess Age, Frontside i Hefeystos. Okazjonalnie dawał występy sceniczne wraz z zespołami Times New Roman.

Od 2009 roku był związany z Dodą. 1 stycznia 2010 roku para zaręczyła się. W marcu 2011 roku Darski zakończył związek z piosenkarką.

Od 2014 roku jest współwłaścicielem salonu fryzjerskiego.

Zobacz także:

Nergal wyśmiewa chorobę Bruce'a Willisa na swoim Instagramie. Posunął się za daleko?

Hugh Jackman i Marcia Cross: rak sprawił, że docenili życie. "Mam dużo szacunku dla tych małych dwóch cali, które czynią nasze życie możliwym i przyjemnym"

Wyciekła treść maili Nergala. Gwiazdor nie uniknie wyroku ws. znieważenia polskiego godła?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nergal | Królowa Elżbieta II
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy