Reklama
Reklama

Nawałka nowym selekcjonerem polskiej reprezentacji? Ma wsparcie pięknej żony. Kim jest?

Dla kibiców Adam Nawałka to przede wszystkim były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski. Teraz ma największe szanse, aby wrócić na dawne stanowisko. Na razie brak oficjalnej informacji w tej sprawie, ale przez wiele osób jest typowany na nowego trenera. Wiemy już, czego można spodziewać się po nim na boisku i w szatni, ale jego prawdziwe oblicze najlepiej zna żona Katarzyna (59 l.)

Adam Nawałka znów trenerem?

Na tę wiadomość od wielu tygodni czekają wszyscy fani piłki nożnej. Po głośnym odejściu trenera Paulo Sousy umysły kibiców rozpalały pytania o przyszłość naszej kadry. Wszystko wskazuje jednak na to, że kryzys został zażegnany. Mówi się, że w ciągu najbliższych godzin poznamy nazwisko nowego selekcjonera drużyny. Ma nim być nie kto inny jak Adam Nawałka. Nowy-stary trener ma szansę stać się najlepiej opłacanym polskim selekcjonerem w historii reprezentacji piłki nożnej. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że jego pensja wyniesie ok. 200 000 zł brutto. 

O sukcesach trenera słyszał każdy. Selekcjoner doprowadził Biało-Czerwonych do ćwierćfinału mistrzostw Europy w 2016 roku. Oprócz tego pod jego skrzydłami drużyna awansowała do fazy grupowej mistrzostw świata w Rosji. Czy życie osobiste Adama Nawałki jest równie szczęśliwe co zawodowe? 

Reklama

Adam Nawałka: życie osobiste

Przed laty, gdy Nawałka sam był jeszcze piłkarzem mówiło się, że jest pechowcem. Co więcej, prawie nikt nie wierzył w jego talent trenerski. Złośliwi twierdzili, że jedyne co wyszło mu w życiu to małżeństwo. Adam Nawałka nie zaprzeczał. Zawsze był dumny z relacji jaką udało mu się zbudować z ukochaną kobietą.  

Przed 40 laty Nawałka uchodził za niezwykle przystojnego chłopaka. Jako piłkarz cieszył się wielkim zainteresowaniem płci przeciwnej. W 1975 roku zakochał się w Katarzynie Kotulińskiej. 16-letnia wówczas koszykarka Wisły Kraków zawróciła mu w głowie.

Adam Nawałka: małżeństwo

Związek z Katarzyną od samego początku był idealny. Adam Nawałka zawsze mógł liczyć na wsparcie ukochanej. Gdy dopadały go kolejne kontuzje narzeczona zawsze była w pobliżu. Niestety w pewnym momencie piłkarz stał się bardzo podatny na urazy i z coraz większym trudem wracał do formy. Dopadła go depresja. Z problemów osobistych wydostała go właśnie Katarzyna. W 1983 roku, po ośmiu latach znajomości stanęli na ślubnym kobiercu. Ich małżeństwo trwa po dziś dzień.

W 1985 roku Adam Nawałka wyjechał z żoną do USA. Pani Katarzyna pracowała jako sprzątaczka. On był pracownikiem fizycznym. Zajmował się wycinaniem drzew nad liniami kolejowymi i energetycznymi. Do Polski wrócili w 1989 roku. 6 lat później Adam Nawałka ukończył szkołę trenerów przy Polskim Związku Piłki Nożnej. Swoje marzenie o poprowadzeniu reprezentacji spełnił dzięki przyjacielowi Zbigniewowi Bońkowi. 1 listopada 2013 roku otrzymał posadę selekcjonera Biało-Czerwonych. Przed podjęciem pracy na nowym stanowisku, Adam Nawałka zapytał żonę o opinię w tej sprawie. Pocałował ją w dłoń i zaproponował pogawędkę przy lampce wina. 

Adam Nawałka: dzieci

Pani Katarzyna przywykła do nagminnych nieobecności męża w domu. 

Para nigdy nie doczekała się potomstwa. Nie wiadomo jaki był powód tej decyzji. Swój wolny czas poświęcają na realizowanie własnych pasji. Pani Katarzyna pracuje w firmie odzieżowej i prowadzi zajęcia z aerobiku. Żona Adama Nawałki zdaje sobie sprawę, że jej ukochany nadal jest szalenie atrakcyjnym mężczyzną. Mimo to nie ma tendencji do zazdrości. 

Zobacz też:

Jacek Kaczmarski: Sejm RP uznał go za "narodowego barda". Prywatnie był agresywnym alkoholikiem

Najzdrowsza dieta na 2022 rok. Oto co warto jeść

Zatoka Gwinejska. Uprowadzony przez piratów polski marynarz został zwolniony 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Adam Nawałka | polska reprezentacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy