Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Adam Nawałka - jaki jest prywatnie? Nieco więcej na temat trenera kadry zdradza jego żona!

Adam (58 l.) i Katarzyna (57 l.) Nawałkowie szczęśliwym małżeństwem są już od 33 lat. Jak wyglądają ich relacje? Znakomicie! Opowiedziała o nich żona trenera reprezentacji Polski.

Jest pierwszym od lat trenerem naszej reprezentacji piłkarskiej, który osiągnął taki sukces. Polska drużyna błyszczy na mistrzostwach Europy we Francji. To w dużej mierze jego zasługa. Bo Adam Nawałka to człowiek szalenie ambitny i pracowity. 

Reklama

Kiedy jeszcze był piłkarzem, miał opinię pechowca. Niewielu wierzyło też w jego talent trenerski. Złośliwi zaś przygadywali, że jedyne, co mu się udało, to... małżeństwo! Temu akurat nigdy nie zaprzeczał. 

- Pewnie dlatego żona jest kapitanem i rządzi w naszym domu! - mówi z uśmiechem. 

Pasję do piłki odziedziczył po tacie i wuju. Pierwszy z nich jest z zawodu geodetą, drugi zaś wstąpił do zakonu dominikanów. Rodzicom pan Adam zawdzięcza też dobre wychowanie. Ojciec poświęcał mu bardzo wiele czasu, wożąc regularnie na treningi do Krakowa. 

Przed 40 laty Nawałka był kolorowym ptakiem na szarych ulicach. Dziewczyny szalały za przystojnym, świetnie ubranym chłopakiem. W 1975 roku zakochał się w Katarzynie Kotulińskiej, 16-letniej szatynce z warkoczami, koszykarce Wisły Kraków. 

- Zawsze szukał tych najpiękniejszych. W oko wpadła mu Kaśka - wspomina Andrzej Iwan, wieloletni przyjaciel trenera i były piłkarz. 

Dziewczyna promieniała uśmiechem. Jej też spodobał się Adam. Nie wyglądał jak piłkarz, raczej jak student, któremu brakuje tylko okularów. 

- On miał w sobie coś, czego nie da się nazwać - wspomina dziś Katarzyna Nawałka. - Od razu wiedziałam, że to jest kandydat na męża! 

On początkowo luźno traktował tę znajomość. Z czasem jednak zaczął się pojawiać pod liceum dziewczyny. To były ich pierwsze randki. Adam Nawałka podczas Mundialu w 1978 roku w Argentynie był jednym z naszych najlepszych zawodników. To wtedy zaczęto plotkować o jego romansie z Grażyną Loską (57 l.), dziś Torbicką, córką zmarłego niedawno Henryka Loski (†83 l.), ówczesnego wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

- Pan Henryk przyjeżdżał z córką na zgrupowania - mówi Andrzej Iwan. - Chciał zeswatać Grażynę z Adamem. 

Czytaj dalej na następnej stronie

Dowiedz się więcej na temat: Adam Nawałka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje