Reklama
Reklama

Nauczycielka wspomina Mateusza Murańskiego we wzruszających słowach: "Niewyobrażalna tragedia"

Śmierć Mateusz Murańskiego wstrząsnęła wszystkimi osobami, które obserwują świat freak-fightów federacji Fame MMA i High League. 29-letni zawodnik miał w marcu kolejny raz walczyć w oktagonie. Niestety, w środę 8 lutego poinformowano media o śmierci aktora. Teraz znajomi i osoby, które uczestniczyły w drodze zawodowej Mateusza wypowiadają się o jego życiu, odsłaniając nieznane sekrety.

Nauczycielka Mateusza Murańskiego zdradziła, jakim był uczniem i dzieckiem: "Dał się lubić"

Śmierć Mateusza Murańskiego, który był bardzo związany ze swoim tatą, Jackiem Murańskim była szokiem dla fanów walk w oktagonie na Fame MMA i High League

Wszyscy, którzy obserwowali drogę Mateusza ku sławie doskonale pamiętają, że skończył szkołę aktorską i występował w serialu "Lombard. Życie pod zastaw". Mateusz cieszył się też z czekającego go w marcu wyjazdu do Hollywood na rozdanie Oscarów - zagrał bowiem w filmie "IO" Jerzego Skolimowskiego, który jest nominowany do nagrody.

Reklama

Tabloid postanowił skontaktować się z nauczycielką i jednocześnie wychowawczynią Mateusza Murańskiego w szkole Podstawowej nr 4 w Wałczu. Jak kobieta wspomina "Młodego Murana" z dziecięcych lat?

"Naprawdę był sympatycznym, pogodnym chłopcem. Dał się lubić, uśmiechnięty, wesoły. Mam z nim bardzo pozytywne skojarzenia" - wspomina w rozmowie z "Faktem" Elżbieta Rokita.

Nauczycielka Mateusza Murańskiego wzruszająco go wspomina

Kobieta została zapytana o wspomnienia związane z małym wówczas Mateuszem Murańskim.

"Szczególnie nie wyróżniał się w swoich zainteresowaniach, ale to tak jak wszyscy chłopcy w tym wieku ciągnęli w kierunku sportu. Żadnej konkretnej dyscypliny w szkole podstawowej nie uprawiał" - wyznała wychowawczyni z Wałcza.

Mateusz Murański był zawodnikiem dwóch największych federacji freak fightowych. Najdłużej był jednak związany z Fame MMA , które pożegnało go w poruszającym filmie o tytule "Żegnaj Mati". Na konferecjach ze swoim ojcem potrafili zrobić ogromne "dymy", przez co wiele osób nie lubiło "Muranów".

Czy jako dziecko Mateusz Murański sprawiał problemy wychowawcze? 

"Problemy? Nie większe niż inni - normalne dziecko. Jak trzeba było to było grzeczne, jak trzeba było to łobuzowało" - wyznała wychowawczyni Mateusza.

Uczyła Mateusza Murańskiego i obserwowała jego drogę w dorosłym życiu

Kiedy Mateusz Murański dorósł, postanowił wyrwać się z rodzinnego Wałcza i przeprowadził się do Wrocławia. Tam skończył szkołę aktorską, a następnie skupił się na freak-fightach.

"Z zainteresowaniem patrzyłam na to, co robił w dorosłym życiu. Wyjść z małego środowiska, takiego Wałcza, dostać się do serialu i osiągnąć rozgłos medialny, to jest sukces. Nie jest łatwo wydostać się z takiego małego miasta" - podkreśliła wychowawczyni.

śmierci Mateusza Murańskiego Elżbieta Rokita dowiedziała się od swojego kolegi: "Tak młody wiek to nie czas na umieranie. Jest to niewyobrażalna tragedia dla rodziców" - mówi nauczycielka.

Mateusz Murański: sekcja zwłok, przyczyny zgonu

Według informacji uzyskanych od Prokuratury Okręgowej w Gdańsku powodem zgonu Mateusza Murańskiego była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Aby uzyskać więcej informacji, niezbędne są "dalsze badania histopatologiczne i toksykologiczne (...) Mamy wstępne wskazanie, co było przyczyną śmierci. Dalsze prace wyjaśnią, co ją spowodowało". 

Influencerzy powiązani z freak-fightami twierdzą, że Mateusz był kolejną ofiarą hejtu, zaraz po Dawidzie Ozdobie.

Zobacz też:

Mateusz Murański był szczęśliwie zakochany. Śmierć przerwała zawodnikowi Fame MMA wielkie plany na przyszłość

Mateusz Murański: Sensacyjne kulisy zgonu. Laluna Unique ujawnia porażającą prawdę o przyczynie śmierci "Murana"

Śmierć Mateusza Murańskiego: są wyniki sekcji zwłok. Pozostało wiele niewiadomych...

Jak zmarł Mateusz Murański? Prokuratura podała ważną informację

Łzy cisną się do oczu. Poruszające nagranie Strong Ekipy po śmierci Murańskiego

Mateusz Murański we wspomnieniach Arkadiusza Tańculi. Wszystkiemu winien jest ojciec?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Murański | Jacek Murański | FAME MMA | High League | freak fight
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy