Reklama

Reklama

Reklama

Najważniejszy generał Putina zniknął. Czy Siergiej Szojgu planuje pucz?

Władimir Putin (69 l.) posiada bardzo wąskie grono zaufanych ludzi. Istnieje jednak człowiek, który ze względu na plany militarne do niedawna był mu bardzo bliski. Siergiej Szojgu, bo o nim mowa, miał wraz z prezydentem Rosji planować wojnę z Ukrainą. Co ciekawe, minister rosyjskiej obrony i zarazem najważniejszy człowiek Putina zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Co mogło się z nim stać?

Najważniejszy generał Putina zniknął

Jak ustalili dziennikarze agencji "RIA Novosti", Siregiej Szojgu nie był widziany już od niemal dwóch tygodni. To zadziwiające, bowiem wcześniej mężczyzna każdego dnia pojawiał się w państwowej telewizji. Rosyjski minister obrony zasłynął z tego, że lubił być w centrum zainteresowania. Po objęciu stanowiska w resorcie nagle wzrosła liczebność służby prasowej. Ministerstwo przykładało odtąd więcej uwagi do swojego publicznego wizerunku.

11 marca Siergiej Shojgu wręczał państwowe wyróżnienia żołnierzom, biorącym wcześniej udział w walkach w Ukrainie. Z tego dnia pochodzi ostatni materiał, przedstawiający prawą rękę Władimira Putina. Potem ślad po nim zaginął. Reporterzy zauważyli, że później 18 marca nazwisko ministra pojawiło się w komunikacie, dotyczącym spotkania Władimira Putina ze stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa. Zgodnie z zapiskami, uczestniczył w odprawie. Mimo to, w sieci brakuje zdjęć oraz filmów, które mogłyby potwierdzić jego obecność. Co w takim razie dzieje się z Siergiejem Szojgu? Istnieje kilka teorii dotyczących jego osoby. 

Reklama

Władimir Putin stracił najbliższego pomocnika?

Bliski znajomy Siergieja Szojgu miał przekazać agencji "RIA Novosti", że minister obrony ciężko się pochorował. Mężczyzna ma ponoć poważne problemy kardiologiczne. Być może nabawił się ich na skutek długotrwałego stresu, wynikającego z charakteru pracy. Nie jest to jednak jedyna teoria dotycząca najważniejszego współpracownika Władimira Putina. Mówi się, że Siergiej Szojgu może być już wyczerpany szalonymi pomysłami prezydenta Rosji. Czy to oznacza, że wraz z pozostałymi wojskowymi może snuć plan obalenia Putina? Nie można tego wykluczyć. 

Media zauważają, że na chwilę obecną prezydent Rosji oraz Siergiej Szojgu są jedynymi osobami, które pragną kontynuacji wojny z Ukrainą. Krąży także pogłoska, że sam Putin mógł odsunąć mężczyznę ze stanowiska, ponieważ walki w Ukrainie przebiegają całkowicie inaczej, niż było to pierwotnie ustalane. 

Zobacz też:

Adam Hakiel zamieszcza na Instagramie wulgarne treści. To skutek rozstania rodziców?

Joe Biden to milioner. Na czym dorobił się imponującej fortuny?

Reglamentacja towarów w Rosji. Rekordowe ceny podstawowych produktów i puste półki

Wojna w Ukrainie. Pentagon: armii rosyjskiej kończy się precyzyjna amunicja. Użyją "głupich bomb"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin | Siergiej Szojgu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy