Reklama

Reklama

Reklama

Władimir Putin: Generał ujawnił strategię dyktatora! Najważniejsze wydarzy się w kwietniu!

Władimir Putin (69 l.) 24 lutego zaburzył względny spokój w Europie i barbarzyńsko najechał na niepodległą Ukrainę. Prezydent Federacji Rosyjskiej spodziewał się wojny błyskawicznej z szybkim zainstalowaniem władz marionetkowych w Kijowie. Dyktator jednak srogo się przeliczył... Teraz generał Bieniek informuje, jaka jest strategia Putina.

Władimir Putin miesiąc temu na zawsze zmienił obraz Europy, jaką znamy. Mimo że o imperialistycznych dążeniach dyktatora wiadomo było już od zawsze, to chyba nikt nie chciał wierzyć w to, że prezydent Rosji będzie chciał sięgnąć po Ukrainę.

Putin co prawda już wcześniej pokazywał, na co go stać, gdy w 2014 roku zagarnął Krym. Wielu miało jednak nadzieję, że w XXI wieku czołgi nie wyjadą już na ulice europejskich miast, a dyplomacja i utrzymywanie stosunków międzynarodowych złagodzą spory.

Reklama

Prezydenta Rosji nigdy nie interesowały jednak półśrodki. Już kilkanaście lat temu na prywatnym obiedzie z Aleksandrem Kwaśniewskim ubolewał nad tym, że rozpadł się Związek Radziecki. Wówczas już zapowiedział, że jego planem jest odbudowa Wielkiej Rosji.

Strategia Putina

Dzisiaj cały świat patrzy z przerażeniem na Putina i stara się zrozumieć, jaki będzie kolejny krok szaleńca. Generał Mieczysław Bieniek, były zastępca dowódcy NATO ds. transformacji i były dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku opowiedział w "Super Expressie", jaka jest strategia Putina.

Generał przyznał, że Putin ma w tej chwili tzw. pauzę operacyjną i brakuje mu zapasów "energii, siły, żołnierzy i chyba też myśli o tym, jak z tego wyjść". Nie jest bowiem dużym zaskoczeniem, że Putin się przeliczył. Nie spodziewał się, że Ukraina będzie stawiać tak wielki opór.

Kwiecień jest kluczowym miesiącem dla Rosji

Wojskowy został również zapytany o to, czy jest jakakolwiek szansa, że Putin odpuści. W odpowiedzi wskazał jedną ważną datę.

Wielu ekspertów zwraca jednak uwagę na to, że Putin jest nieobliczalny i tak naprawdę ciężko przewidzieć jego działania, bo wymykają się one z jakichkolwiek ram rozsądku.

Zobacz też:

Władimir Putin wie, że jego dni są policzone?! Znawca Kremla mówi o końcu władzy! 

Władimir Putin w Moskwie przemawiał ze szklanej klatki?! Zaskakujące doniesienia!

Władimir Putin ukrył swoich bliskich w podziemnym mieście?! Niebywałe, jak wygląda schron prezydenta!

Pomagamy Ukrainie. Ty też możesz


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy