Reklama

Reklama

Reklama

Najstarsza córka Putina załamana. Została ograbiona z małżeństwa i firmy

Maria Woroncowa-Faasen (36 l.) to najstarsza i jedna z oficjalnych córek Władimira Putina (69 l.). Maria jest lekarzem i ekspertem od chorób genetycznych u dzieci. Wojna w Ukrainie i sankcje nałożone na Rosję pozbawiły ją marzeń o otwarciu ekskluzywnego centrum medycznego. Na dodatek w tym samym czasie rozpadło się jej małżeństwo. Podziękuje ojcu za serię nieszczęść?

Wojna w Ukrainie zniszczyła nadzieje najstarszej córki Władimira Putina na otwarcie elitarnego centrum medycznego dla superbogatych obcokrajowców w Rosji. Na dodatek jej małżeństwo z zachodnim mężem Jorritem Faassenem się rozpadło.

Córka Putina ma kłopoty i brak perspektyw na poprawę sytuacji

Po rozpoczęciu inwazji Rosji na tereny niepodległej Ukrainy, zachodnie państwa rozpoczęły gospodarcze zabójstwo Rosji. Sankcje dotknęły na początek najbogatszych rosyjskich oligarchów i ich rodziny. Według Siergieja Kaniewa, wygnanego z Rosji dziennikarza śledczego "Putin wykonał zgniłą robotę dla swojej starszej córki", wywołując wojnę, a w konsekwencji otrzymując sankcje.

Reklama

Wojna zamieniła marzenia córki Putina w zgliszcza. Maria Woroncowa-Faasen jest lekarzem endokrynologiem i ekspertem w dziedzinie rzadkich chorób genetycznych u dzieci. Miała w najbliższym czasie stworzyć elitarne centrum medyczne w Petersburgu dla superbogatych obcokrajowców. 

Siergieja Kaniew komentuje: "Plany miały przyciągnąć pacjentów z Europy i bogatych szejków z krajów Zatoki Perskiej. A teraz, po ataku na Ukrainę, jacy Europejczycy i szejkowie przyjdą?".

Cena inwestycji miała wynosić wartość 630 milionów dolarów. Inwestorami była firma Nomenko, w której córka Putina ma 20% akcji. W związku z odizolowaniem Rosji od reszty świata, stworzenie firmy i centrum medycznego nie będzie możliwe z pierwotnym planem.

Kim jest córka Putina, Maria Woroncowa-Faasen?

Maria Woroncowa to najstarsza córka Władimira Putina z małżeństwa z Ludmiłą. Urodziła się 26 kwietnia 1985 roku. Ukończyła prestiżowe studia medyczne na Petersburskim Uniwersytecie Państwowym. W 2010 roku Maria wyszła na mąż za Holendra, Jorrita Faasena. Małżeństwo doczekało się jednego dziecka, syna.

Mieszkała z mężem w Holandii w mieście Voorschoten. Po ataku separatystów w 2014 roku, w którym to zestrzelili samolot na terenie Ukrainy, zostali wyrzuceni z kraju. Przenieśli się wtedy do Moskwy. W środku rosyjskiej inwazji na Ukrainę małżeństwo Marii, najstarszej córki prezydenta Władimira Putina, podobno się skończyło.

Zobacz też:

Magda Gessler zaręczona. Wiemy, kiedy ślub i jak wygląda pierścionek!

Antek Królikowski o zdradzie Opozdy! Niebawem opowie nam więcej

Była rosyjska agentka: Putin sam nigdy tego nie zrobi

Media: USA stworzyły zespół na wypadek użycia przez Rosję broni chemicznej

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: córka Putina | Władimir Putin | Maria Woroncowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy