Reklama
Reklama

Na takie wieści od Dawida Kubackiego czekali od dawna! Padły wzruszające słowa wsparcia

Od kilku dni cała Polska wstrzymywała oddech w związku z bardzo ciężkim stanem Marty Kubackiego. Żona jednego z najbardziej utytułowanych polskich skoczków walczyła o życie, a w odpowiedzi zewsząd spływały głosy wsparcia. Dawid Kubacki ostatnio przekazał ważne wieści na temat ukochanej, które wywołały spory entuzjazm w TVN-ie.

Marta Kubacka walczy o życie. Ma za sobą "pierwsze zwycięstwo"

Stan zdrowia Marty Kubackiej jest od dłuższego czasu tematem numer 1 w polskich mediach, trudno się zresztą temu dziwić. Dawid Kubacki to jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych polskich skoczków narciarskich, więc wsparcie fanów w takich chwilach jest czymś absolutnie zrozumiałym. Sportowiec wydał wczoraj ważne oświadczenie dotyczące sytuacji małżonki. Stan Marty Kubackiej nadal jest ciężki, ale ma za sobą "pierwsze zwycięstwo".

Reklama

Pierwsze informacje o problemach żony Kubackiego pojawiły się pięć dni temu, gdy skoczek nagle opuścił zgrupowanie kadry narodowej. Niedługo później na jego Instagramie pojawiła się wiadomość, w której reprezentant wyjaśnił powody swojego nagłego wyjazdu. Okazało się, że Marta Kubacka trafiła na oddział kariologiczny w bardzo ciężkim stanie. Rozpoczęła się walka o jej życie. Z całego kraju zaczęły płynąć głosy współczucia i wsparcia, murem za skoczkiem stanęła też cała kadra z Adamem Małyszem na czele.

Dawid Kubacki wysłał w świat pozytywne wieści o stanie zdrowia żony

Na szczęście wygląda na to, że Kubacka powoli wychodzi z najtrudniejszego etapu: "Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia" - napisał Dawid Kubacki na Instagramie.

Pozytywne wieści z obozu skoczka wywołały entuzjazm w studiu TVN-u, gdzie emitowane są transmisje zawodów w skokach narciarskich. W sobotnie widzowie stacji mogli obejrzeć zawody w Lahti, w których pierwotnie wziął udział miał też oczywiście Dawid Kubacki. Obecni w studiu Damian Michałowski i Sebastian Szczęsny odczytali telewidzom oświadczenie zawodnika. Nie ukrywali też swojej radości z pozytywnych wieści o Marcie Kubackiej:

Przyjaciele Dawida Kubackiego wspierają go w kłopotach

Obecna w studiu przed konkursem była reprezentantka Polski Magdalena Pałasz otwarcie wyznała, jak wiele znaczy dla niej obecna sytuacja: "Każdy dzień od tej niedzieli to było czekanie, to się bardzo przeciągało. Jest szok, z dnia na dzień przytrafiają się takie rzeczy. Myślę, że wszystkich to gdzieś tam ruszyło i gdzieś wszyscy tym żyjemy. Nie ma takiego dnia, żebym nie myślała o Kubackich, trzymam za nich kciuki bardzo" - wyznała. Nie jest w tym odosobniona, bo głosy wsparcia w stronę Kubackich słali też m.in. Justyna Żyła czy Apoloniusz Tajner.

Zobacz też:

W rodzinnej wsi Kubackich odbyła się msza w intencji Marty. Duże poruszenie

Sprzeczka w "Dzień Dobry TVN". Damian Michałowski stracił cierpliwość

Wzruszające słowa trenera polskich skoczków. Zadedykował triumf Kubackiemu

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dawid Kubacki | Marta Kubacka | TVN SA | Damian Michałowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy