Reklama
Reklama

Morgan Freeman poprowadził ceremonię otwarcia mistrzostw świata w Katarze. Wściekli fani krytykują artystę

Właśnie rozpoczęły się kolejne mistrzostwa świata w piłce nożnej. W tym roku gospodarzem imprezy jest Katar. Turniej otworzyła wyjątkowa ceremonia, którą poprowadził legendarny aktor Morgan Freeman (85 l.). Niestety jego udział w uroczystości nie podoba się wielu fanom. Co zarzucają legendarnemu artyście?

Ruszają Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze

Dziś, 20 listopada 2022 roku ruszyły kolejne mistrzostwa świata w piłce nożnej, których ceremonię otwarcia poprowadził nie kto inny, jak Morgan Freeman. W tym roku impreza odbywa się w Katarze. Termin rozgrywek jest dość nietypowy - wszystko dlatego, że na gospodarza imprezy wybrano Katar, państwo położone we wschodniej części Półwyspu Arabskiego.

Ze względu na panujące tam warunki pogodowe, turniej trzeba było przesunąć z czerwca na listopad, inaczej piłkarze musieliby rozgrywać mecze w czterdziestostopniowym upale. Ci z kibiców, którzy nie zdecydują się pojechać na Bliski Wschód, by z bliska obejrzeć zmagania reprezentacji, będą mogli śledzić zmagania piłkarzy w Telewizji Polskiej, która już zaliczyła jedną poważną wpadkę.

Reklama

Polscy kibice jak zwykle duże nadzieje wiążą z występami naszej reprezentacji. Oprócz weteranów, na turnieju zagrają także młodzi i utalentowani zawodnicy. Jednym z najbardziej obiecujących młodych talentów w ekipie Czesława Michniewicza jest obrońca włoskiego Spezia Calcio Jakub Kiwior.

Fani piłki liczą też na doświadczonych zawodników - Wojciecha Szczęsneg, Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego. Dla wielu z nich będą to zapewne ostatnie mistrzostwa świata w piłkarskiej karierze. Co ciekawe, emeryturę zapowiedział też legendarny spiker TVP Dariusz Szpakowski.

Nasi piłkarze rywalizację rozpoczną od meczu z Meksykiem , który zostanie rozegrany we wtorek 22 listopada o 17 na stadionie w Doha, stolicy Kataru. Dziś z kolei odbyło się pierwsze spotkanie, w którym reprezentacja gospodarzy imprezy zmierzyła się z Ekwadorem. Zwyciężyła drużyna z Ameryki Południowej.

Morgan Freeman otworzył mundial w Katarze

Mecz poprzedziła ceremonia otwarcia. Uroczystość zgodził się poprowadzić legendarny aktor Morgan Freeman. Sportowy event rozpoczął ważnym przemówieniem, jednak jego obecność na turnieju nie podoba się wielu fanom:

"To, co nas łączy tu, w tej chwili jest dużo większe niż to, co nas dzieli. (...) Gromadzimy się tu jako jedno plemię, a Ziemia jest naszym wspólnym namiotem" - powiedział gwiazdor Hollywood.

 Na Twitterze pojawia się mnóstwo komentarzy krytykujących udział Freemana w kontrowersyjnym wydarzeniu.

"Jak widać wszystko można kupić. Morgan Freeman kosztował pewnie fortunę, tylko dlaczego znakomity aktor promuje pustynny feudalizm, naznaczony śmiercią wielu najemnych pracowników?" - napisał jeden z internautów.

"Fakt, że nawet Morgan Freeman sprzedał się Katarowi mnie naprawdę zasmuca" - żali się inny użytkownik Twittera.

Gwiazdy bojkotują mundial w Katarze

Mundial w Katarze zbojkotowało wielu innych artystów. Występu podczas mistrzostw świata odmówili już tacy wykonawcy jak Dua Lipa, Rod Stewart czy Shakira. Lista wykonawców, którzy nie zgodzili się na współpracę z FIFA na pewno jest dłuższa.

Z krytyką fanów spotkała się także Nicki Minaj, która wraz z libańską piosenkarką Myriam Fares oraz latynoskim gwiazdorem występującym pod pseudonimem Maluma, nagrała oficjalny hymn tegorocznego święta piłki nożnej.

Wszystko dlatego, że wybór Kataru na gospodarza wydarzenia wzbudza wielkie kontrowersje. Niektórzy komentatorzy nazywają to nawet "największym skandalem korupcyjnym w historii sportu".

Większość gwiazd nie chcą promować imprezy odbywającej się w kraju, w którym nagminnie łamane są prawa kobiet i mniejszości seksualnych.

Zobacz też:

Tomasz Wolny z TVP gorzko o mundialu w Katarze: "Absurd na absurdzie"

Reprezentacja Polski przyleciała już do Kataru. Pod hotelem czekała grupa kibiców. Co za wpadka! 

Mundial 2022 w Katarze: Kim jest Jakub Kiwior, obrońca Spezia Calcio? Jego dziewczyna Claudia Kowalczyk jest mistrzynią twerkingu

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Freeman Morgan | mundial w Katarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy