Reklama
Reklama

"Milionerzy". W domu zazdrostki wieszamy, powlekamy w poszewkę czy stawiamy w spiżarni?

W domu zazdrostki wieszamy, powlekamy w poszewkę, stawiamy w spiżarni czy chronimy przed światłem? Z takim pytaniem mierzyła się uczestniczka kolejnego odcinka teleturnieju "Milionerzy".

Stacja TVN serwuje widzom powtórki 12. sezonu programu "Milionerzy". W 593 odcinku "MilionerówHubert Urbański zadał uczestnikowi pytanie za 2 tys. zł.

"Milionerzy". Zazdrostki - co to takiego i co z nimi robimy?

W domu zazdrostki:

  • A - wieszamy w domu
  • B - powlekamy w poszewkę
  • C - stawiamy w spiżarni
  • D - chronimy przed światłem

Uczestniczka bardzo pewnie odpowiedziała. Ostatecznie obstawiła odpowiedź A. Czy miała rację?

Reklama

Chcesz stanąć do finałowej rozgrywki? ROZWIĄŻ NASZ QUIZ, wybierz właściwe odpowiedzi i przekonaj się, czy milion w “Milionerach" byłby w Twoim zasięgu!

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o zazdrostki

Zazdrostki to zasłonki albo firanki, wieszane na wysokości połowy lub prawie połowy okna, zasłaniające jego dolną część. Zatem odpowiedź A była prawidłowa.

Uczestniczka zdobyła 2 tys. zł złotych i mogła grać dalej.

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach. 

Zatem w "Milionerach" główna wygrana padła pięć razy. Przed Orzechowskim po milion złotych w polskiej wersji programu sięgneli Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobacz też:

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

Tomasz Orzechowski wygrał w "Milionerach", ale kasy już nie ma! Oto, co zrobił z wygraną

Zawodowo wygrywał w teleturniejach. Dziś jest bibliotekarzem

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | teleturniej | Hubert Urbański
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy