Reklama

Reklama

Reklama

"Milionerzy". Saksy to okresowa praca zarobkowa za granicą. Od nazwy, którego niemieckiego kraju związkowego pochodzi?

"Saksy to okresowa praca zarobkowa za granicą. Określenie to pochodzi od nazwy niemieckiego kraju związkowego, którego stolicą jest?" Z takim pytaniem zmierzył się uczestnik kolejnego odcinka 12. edycji teleturnieju "Milionerzy".

W 12. sezonie teleturnieju "Milionerzy" Tomasz Orzechowski wygrał milion. Czy ktoś powtórzy jego wyczyn? W środę w 571 odcinku  "MilionerówHubert Urbański zadał uczestnikowi pytanie za 40 tys. zł.

"Milionerzy". Saksy to określenie pochodzi od nazwy którego kraju związkowego?

Saksy to okresowa praca zarobkowa za granicą. Określenie to pochodzi od nazwy niemieckiego kraju związkowego, którego stolicą jest:

Reklama

  • A. Drezno,
  • B. Hamburg
  • C. Kolonia, 
  • D. Brema.

Zawodnik poprosił o koło ratunkowe - pół na pół.  Ostatecznie obstawił Drezno, czyli odpowiedź A. Czy słusznie?

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o pochodzenia słowa saksy

Saksonia graniczy z Polską, jej stolicą jest Drezno i to tam najczęściej wyjeżdżali Polacy w celach zarobkowych. Zatem odpowiedź A była prawidłowa.

Uczestnik zdobył 40 tys. złotych i mógł kontynuować grę w teleturnieju. 

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana.  Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach. Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobacz też:

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

Tomasz Orzechowski wygrał w "Milionerach", ale kasy już nie ma! Oto, co zrobił z wygraną

"Taniec z gwiazdami" 13: półmetek programu i jubileusz 30-lecia Polsatu

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | teleturniej | Hubert Urbański

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy