Reklama
Reklama

"Milionerzy". Rzeka, która użyczyła nazwy największemu festiwalowi muzyki bluesowej, przepływa przez jakie miasto?

Rzeka, która użyczyła nazwy największemu w Polsce festiwalowi muzyki bluesowej, przepływa przez: Katowice, Opole, czy Mrągowo? Z taki pytaniem mierzył się gracz w kolejnym odcinku teleturnieju "Milionerzy".

Stacja TVN serwuje widzom powtórki 12. sezonu programu "Milionerzy". W 592 odcinku "MilionerówHubert Urbański zadał uczestnikowi pytanie za 20 tys. zł.

"Milionerzy". Rzeka, która użyczyła nazwy największemu w Polsce festiwalowi muzyki bluesowej

Rzeka, która użyczyła nazwy największemu w Polsce festiwalowi muzyki bluesowej, przepływa przez:

  • A - Katowice
  • B - Mrągowo
  • C - Sopot
  • D - Opole

Uczestnik nie był pewny odpowiedzi. Ostatecznie obstawił odpowiedź A. Czy słusznie?

Reklama

Chcesz stanąć do finałowej rozgrywki? ROZWIĄŻ NASZ QUIZ, wybierz właściwe odpowiedzi i przekonaj się, czy milion w “Milionerach" byłby w Twoim zasięgu!

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o rzekę, którą nazwano festiwal bluesowy

Jednym z największych w Polsce, a nawet i na świecie festiwali muzyki bluesowej jest Rawa Blues Festival, organizowany przez Ireneusza Dudka. Od początku organizowany w Katowicach w hali widowiskowo-sportowej - Spodek. Nazwa festiwalu pochodzi od katowickiej rzeki Rawy. Zatem odpowiedź A była prawidłowa.

Uczestnik zdobył 20 tys. zł złotych i mógł grać dalej.

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach. 

Zatem w "Milionerach" główna wygrana padła pięć razy. Przed Orzechowskim po milion złotych w polskiej wersji programu sięgneli Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobacz też:

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

Tomasz Orzechowski wygrał w "Milionerach", ale kasy już nie ma! Oto, co zrobił z wygraną

Zawodowo wygrywał w teleturniejach. Dziś jest bibliotekarzem

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | teleturniej | Hubert Urbański
Reklama
Reklama
Reklama