Reklama
Reklama

"Milionerzy". "Na siedmiu wzgórzach piętrzy się Rzym". Po co nauczyciele historii uczą tego zdania?

"Na siedmiu wzgórzach piętrzy się Rzym" tego zdania uczą nauczyciele historii, żeby uczniowie zapamiętali wodza, datę czy może jakieś wydarzenie. Z takim zadaniem musiał zmierzyć gracz kolejnej odsłony "Milionerów".

Stacja TVN nim rozpocznie nadawanie 13.sezonu gry "Milionerzy" pokazuje powtórki poprzedniej edycji programu. W 597 odcinku  "MilionerówHubert Urbański zadał uczestnikowi pytanie za 500 zł.

"Milionerzy". "Na siedmiu wzgórzach piętrzy się Rzym" to zdanie pozwala zapamiętać co?

"Na siedmiu wzgórzach piętrzy się Rzym" tego zdania uczą nauczyciele historii, żeby uczniowie zapamiętali:

Reklama

  • A. wodza z okresu i wojny punickiej
  • B. miejsce śmierci Juliusza Cezara
  • C. datę założenia Rzymu
  • D. przyczynę najazdu Wizygotów

Uczestnik potrzebował koła ratunkowego - pól na pół. Zawodnik ostatecznie obstawiła odpowiedź C. Czy słusznie?

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o

Rzym został założony w 753 r. p. n. e.  Zdanie "Na siedmiu wzgórzach piętrzy się Rzym" kryje w sobie cyfry 7, 5 i 3. Zatem odpowiedź C była prawidłowa.

Uczestnik zdobył 500 zł i mógł grać dalej. 

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach. Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobacz też:

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

Tomasz Orzechowski wygrał w "Milionerach", ale kasy już nie ma! Oto, co zrobił z wygraną

Zawodowo wygrywał w teleturniejach. Dziś jest bibliotekarzem

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | Hubert Urbański | teleturniej
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy