Reklama

Reklama

Reklama

"Milionerzy". Które z wyrażeń to oksymoron święty Mateusz, święty ateusz czy śnięta Inka?

Które z wyrażeń to oksymoron święty Mateusz, święty ateusz czy śnięta Inka? Na takie pytanie musiała odpowiedzieć uczestniczka kolejnej odsłony teleturnieju "Milionerzy".

W 12. sezonie teleturnieju "Milionerzy" Tomasz Orzechowski wygrał milion. Czy ktoś powtórzy jego wyczyn? We wtorek w 570 odcinku  "MilionerówHubert Urbański zadał uczestniczce pytanie za 1 tys. zł.

"Milionerzy". Z pewnością oksymoron

Z pewnością oksymoron

  • A. święty Mateusz, 
  • B. święty ateusz 
  • C. śnięta Inka,
  • D. śnięta świnka.

Zawodniczka ostatecznie obstawił ateusza, czyli odpowiedź C. Czy słusznie?

Reklama

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o oksymoron

Oksymoron to figura retoryczna, którą tworzy się przez zestawienie wyrazów o przeciwstawnych znaczeniach, zaś ateusz, to ateista, bezbożnik, więc wyrażenie "święty ateusz" będzie oksymoronem. Zatem odpowiedź C była prawidłowa.

Uczestniczka zdobyła 1 tys. złotych i mogła kontynuować grę w teleturnieju. 

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana.  Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach. Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobacz też:

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

Tomasz Orzechowski wygrał w "Milionerach", ale kasy już nie ma! Oto, co zrobił z wygraną

"Taniec z gwiazdami" 13: półmetek programu i jubileusz 30-lecia Polsatu

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | teleturniej | Hubert Urbański

Reklama

Reklama

Reklama