Reklama

Reklama

Reklama

"Milionerzy". Która to chusta? Magierka, frygijka, tiubietiejka, nałęczka?

"Która to chusta? Magierka, frygijka, tiubietiejka, nałęczka?" Z takim pytaniem zmierzył się gracz kolejnego odcinaka popularnego teleturnieju "Milionerzy".

W 12. sezonie teleturnieju "Milionerzy" Tomasz Orzechowski wygrał milion. Czy ktoś powtórzy jego wyczyn? W czwartek w 568 odcinku  "MilionerówHubert Urbański zadał uczestnikowi pytanie za 10 tys. zł.

"Milionerzy". Która to chusta?

Która to chusta? 

  • A. magierka,
  • B. frygijka
  • C. tiubietiejka, 
  • D. nałęczka.

Zawodnik poprosiła o koło ratunkowe - pomoc publiczności.  Ostatecznie obstawił nałęczkę, czyli odpowiedź D. Czy słusznie?

Reklama

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o chustę

Nałęczką dziewczyna mogła uratować rycerza przed katem. Scenę taką pamiętają wszyscy z "Krzyżaków". Zatem odpowiedź D była prawidłowa.

Uczestnik zdobył 10 tys. złotych i mogła kontynuować grę w teleturnieju. 

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana.  Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach. Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobacz też:

Co za emocje! Padł MILION! Nie miał kół ratunkowych, ale zaryzykował

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

Tomasz Orzechowski wygrał w "Milionerach", ale kasy już nie ma! Oto, co zrobił z wygraną

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Milionerzy (teleturniej) | teleturniej | Hubert Urbański

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy