Reklama
Reklama

"Milionerzy". Co znaczy wyrażenie "powetować straty"?

"Powetować straty to ponieść straty, czy wynagrodzić je?" Z takim pytaniem zmierzył się gracz kolejnego odcinka teleturnieju "Milionerzy". Jak mu poszło?

Fanów teleturnieju "Milionerzy" czekają powtórki. TVN pokazuje kolejny raz 12 sezon gry. To właśnie w tym sezonie Tomasz Orzechowski wygrał milion. W 577 odcinku  "MilionerówHubert Urbański zadał uczestnikowi pytanie za 1 tys. zł.

"Milionerzy". Co znaczy "powetować straty"?

Powetować straty to:

Reklama

  • A. ponieść je,
  • B. sprzeciwić się im,
  • C. spisać je na straty,
  • D. wynagrodzić je sobie.

Zawodnik ostatecznie obstawił odpowiedź D. Czy słusznie?

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o wyrażenie "powetować straty"

Straty można sobie powetować, czyli zaradzić im. Straty nie do powetowania, to z kolei takie, które są nieodwracalne. Zatem odpowiedź D była prawidłowa.

Uczestnik zdobył 1 tys. złotych i mógł kontynuować grę w teleturnieju. 

Chcesz stanąć do finałowej rozgrywki? ROZWIĄŻ NASZ QUIZ, wybierz właściwe odpowiedzi i przekonaj się, czy milion w “Milionerach" byłby w Twoim zasięgu!

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach. Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobacz też:

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

Tomasz Orzechowski wygrał w "Milionerach", ale kasy już nie ma! Oto, co zrobił z wygraną

Sylwestrowe zabawy w PRL-u. Jak dobrze pamiętasz tamte czasy? Rozwiąż quiz i sprawdź się! Wiele odpowiedzi może zaskoczyć!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | Hubert Urbański | teleturniej
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy