Reklama
Reklama

"Milionerzy". Co robił Gaweł w wierszu Aleksandra Fredy "Paweł i Gaweł"?

Co robił Gaweł w wierszu Aleksandra Fredy "Paweł i Gaweł"? Podszkalał Pawła, polował czy spał w przedpokoju? Na takie pytanie musiała odpowiedzieć uczestniczka teleturnieju "Milionerzy".

Stacja TVN nim rozpocznie nadawanie 13.sezonu gry "Milionerzy" pokazuje powtórki poprzedniej edycji programu. W 598 odcinku  "MilionerówHubert Urbański zadał uczestnikowi pytanie za 1 tys. zł.

"Milionerzy". Co robił Gaweł w wierszu Aleksandra Fredy "Paweł i Gaweł"?

Co robił Gaweł w wierszu Aleksandra Fredy "Paweł i Gaweł"?

Reklama

  • A. "podszkalał Pawła w dwuboju"
  • B.  "w ubraniu spał w przedpokoju"
  • C.  "ulegał zmianom nastroju"
  • D.  "polował po swym pokoju"

Uczestnik potrzebował koła ratunkowego - pól na pół. Zawodnik ostatecznie obstawiła odpowiedź D. Czy słusznie?

Chcesz stanąć do finałowej rozgrywki? ROZWIĄŻ NASZ QUIZ, wybierz właściwe odpowiedzi i przekonaj się, czy milion w “Milionerach" byłby w Twoim zasięgu!

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o to co robił Gaweł

Aleksander Fredro pisał, że "Gaweł najdziksze wymyślał swawole. Ciągle polował po swoim pokoju: To pies, to zając - między stoły, stołki. Gonił, uciekał, wywracał koziołki, Strzelał i trąbił, i krzyczał do znoju". Zatem odpowiedź D była prawidłowa.

Uczestniczka zdobyła 1 tys. zł i mogła grać dalej

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach. Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobacz też:

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

Tomasz Orzechowski wygrał w "Milionerach", ale kasy już nie ma! Oto, co zrobił z wygraną

Zawodowo wygrywał w teleturniejach. Dziś jest bibliotekarzem

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | Hubert Urbański
Reklama
Reklama
Reklama