Reklama
Reklama

Michel Moran, sławny restaurator nigdy nie był na diecie

Michel Moran ma kilka ulubionych dań z polskiej kuchni. Co mu najbardziej smakuje? Jak ułożył sobie życie w naszym kraju sławny juror "MasterChefa"?

Michel Moran zaczynał w najlepszych paryskich restauracjach

Michel Moran (56 l.) zdobył popularność w Polsce dzięki programom "MasterChef" i "MasterChef Junior". Występuje tam w roli jurora i ocenia kulinarne zmagania amatorów, walczących o tytuł najlepszego kucharza. 

Sam Michel Moran jest właścicielem restauracji "Ma Maison" w podwarszawskim Izabelinie. Kuchnia to jego pasja. Zdobywał szlify w najlepszych paryskich lokalach, m.in. w sławnej "La Jardin" lub hotelu "Royal Monceau".

Reklama

Restaurator od 22 lat mieszka w Polsce. Przyjechał tu za głosem serca. Poznał piękną Polkę Halinę, która została jego żoną i razem zamieszkali w Gdańsku, gdzie kucharz nauczył się gotować polskie potrawy. Potem przenieśli się do stolicy. Tu Moran założył restauracje "Bistro de Paris", która szybko zyskała popularność wśród warszawiaków. Sprzedał ją nie tak dawno.

Michel Moran przyznaje, że przez lata zaniedbywał przez pracę swoje życie rodzinne. Jego dorosłe dzieci z poprzednich związków nie widywały często ojca, który nawet święta spędzał w pracy, bo wtedy ludzie najchętniej korzystają z restauracji, a kucharze mają pełne ręce roboty. Dlatego zarówno córka, jak i syn nie poszli w ślady ojca. 

Restaurator wyjawił też, jaki ma przepis na udany związek.

Michel Moran chwali polską kuchnię

Michel Moran polubił polskie potrawy. Docenia szczególnie zrazy i kaszę oraz żurek. Uwielbia też polski sernik. Podkreśla, że kuchnia każdego regionu jest związana z klimatem, bogactwem urodzaju, historią kraju, trybem życia i... programami telewizyjnymi, które promują różne dania. Zdaniem Morana polska kuchnia to głównie kuchnia zimowa z ciepłymi daniami takimi jak bigos, zrazy, schabowy i pierogi. Jak się okazuje, sławny restaurator nigdy nie odchudzał się i nigdy nie był na diecie. Michel zdradził też, że ma zasady dotyczące jedzenia

Zobacz też:

Michel Moran nie widział syna od lat! Kucharz ujawnia, co jest powodem

Mikołaj Krawiecki z "Top Model" codziennie jeździ na Ukrainę! Transportuje uchodźców

Pamela Anderson opowie o swoim życiu w dokumencie Netflixa

Wojna w Ukrainie. Zacięte walki o elektrownię na Zaporożu

***
pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Michel Moran | MasterChef
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy