Reklama
Reklama

Michał Chorosiński został dyrektorem łódzkiego teatru. "Wybrano go, bo jest mężem posłanki PiS"

Michał Chorosiński (46 l.) to aktor, który znany jest głównie z tego, że jego żoną jest posłanka PiS Dominika Chorosińska. Niedawno o mężczyźnie znowu zrobiło się głośno, ponieważ został on zastępcą dyrektora Teatru Jaracza w Łodzi. Wielu pracowników zarzuca mu, że ma to związek z polityczną karierą jego żony.

Dominika Chorosińska rozpoczęła przygodę z show-biznesem jako aktorka popularnego serialu "M jak miłość". Wystąpiła również w owianym złą sławą filmie "Smoleńsk". Dominika chyba jednak nie odnajdywała się w roli aktorki, ponieważ diametralnie postanowiła zmienić swój zawód. Zajęła się polityką. Kilka lat temu Chorosińska została posłanką PiS.

Dominika Chorosińska "załatwiła" mężowi pracę?

Dominika Chorosińska od 2002 roku jest żoną Michała Chorosińskiego, z którym doczekała się aż szóstki dzieci. O mężu posłanki zrobiło się głośno, kiedy objął stanowisko zastępcy dyrektora ds. artystycznych łódzkiego Teatru Jaracza przez Zarząd Województwa Łódzkiego. Okazuje się, że jego nowi podwładni nie byli zachwyceni.

Reklama

Według informacji, które zgromadzili dziennikarze "Gazety Wyborczej" wybór męża posłanki PiS na nowego zastępcę dyrektora teatru w Łodzi spotkał się z dużym oburzeniem, a nawet sprzeciwem innych pracowników. Tamtejszy związek zawodowy jest zdania, że Michał Chorosiński nie ma odpowiednich kwalifikacji, by prowadzić tak ważną instytucję. Według nich mężczyzna otrzymał stanowisko dzięki żonie.

Dziennikarze "Gazety Wyborcze" postanowili porozmawiać z przewodniczącym aktorskich związków zawodowych w Teatrze Jaracza. Aktor Mariusz Siudziński wyjawił, że związkowcy składali w urzędzie marszałkowskim propozycje różnych kandydatów na stanowisko zastępcy dyrektora. Niestety urząd odrzucił wszystkie propozycje i dał pracę Michałowi.

Mariusz Siudziński wyznał, że decyzja jest "rozwiązaniem siłowym". Podkreślił też, że stanowisko zostało objęte przez Michała w czasie wakacji, gdy wielu pracowników było na urlopie.

Michał Chorosiński - kariera i życie prywatne

Michał Adrian Chorosiński urodził się 5 września 1975 roku w Warszawie. Studiował na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Od 2004 do 2009 roku występował w "M jak miłość" obok swojej żony. Para grała wtedy młodych rodziców.

Aktor ma na koncie epizodyczne role w różnych serialach, takich jak: "Klan", "Przyjaciółki", "Na Wspólnej" i "Na dobre i na złe". W ostatnich latach dużą popularność przyniosła mu rola Mariusza w serialu "Lombard. Życie pod zastaw".

Wspólnie z żoną został ambasadorem zorganizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży 2016.

W 2010 roku podjął studia historyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Był również członkiem warszawskiego społecznego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich w Polsce w 2010.

W 2002 roku poślubił aktorkę Dominikę Figurską, z którą ma sześcioro dzieci: Anastazję, Matyldę, Józefa, Piotra, Jana oraz Alana.

Zobacz też:

Dziecko uratowało małżeństwo Figurskiej

Michał Chorosiński: Dziękuję Bogu za wszystko, co mam


Michał Chorosiński: Jestem tatą na cały etat

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Michał Chorosiński | Dominika Chorosińska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy