Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Michał Chorosiński: Jestem tatą na cały etat

Dzięki wierze jego małżeństwo przed laty pokonało poważny kryzys. Dziś Michał i Dominika zgodnie przyznają, że w rodzinie tkwi wielka siła.

"Jesteśmy katolikami, uważamy życie każdego dziecka za dar od Boga" - powiedział w jednym z wywiadów Michał Chorosiński (45 l.). Ma kolejny powód do radości, bo jego żona, Dominika Figurska (41 l.), spodziewa się ich szóstej pociechy. - Bycie ojcem to najważniejsze zadanie mężczyzny - mówi "Dobremu Tygodniowi" aktor. Zdradza też, gdzie lubi z rodziną spędzać wakacje i jakie ma marzenia.

Reklama

Jaki, pana zdaniem, jest tata na medal?

- Powinien bronić i chronić, dawać poczucie bezpieczeństwa swojej rodzinie. Ważna jest też obecność w życiu dzieci i o to staram się każdego dnia. Tata to jest też ktoś od zadań specjalnych, dlatego tradycją stały się moje coroczne wakacyjne wyjazdy z pociechami. Mama ma wtedy chwilę dla siebie, a my eksplorujemy świat.

Co jest największym wyzwaniem rodzica?

- Najtrudniejsza - zresztą tak jak i w relacji z drugim człowiekiem, niekoniecznie dzieckiem - jest umiejętność słuchania. Wsłuchania się w inną osobę. Wymaga to wyjścia poza ramy własnego ja, swojego egoizmu. Jest to wielka sztuka i chyba najbardziej skomplikowany aspekt wychowania.

Z jakimi problemami musicie sobie radzić, mając tak liczną gromadkę?

- Są to bardzo różne kwestie, w zależności od tego, kogo dotyczą. Każdy człowiek, a zatem i dzieci, mają swoje indywidualne problemy charakterologiczne czy osobowościowe, z którymi trzeba się zmierzyć.

Czas kwarantanny i nauka zdalna na pewno była dla was wyzwaniem...

- Okres izolacji był przede wszystkim bardzo integrujący dla naszej rodziny. Mieliśmy więcej czasu na rozmowy, spacery, nadrobiliśmy wiele tematów. Zdalne nauczanie okazało się rzeczywiście wyzwaniem ze względu na logistykę. Zdobyłem dodatkową kwalifikację - nauczanie początkowe (śmiech). Mimo, że wspólna nauka przyniosła nam wiele radości, to dzieci z niecierpliwością czekały na powrót do szkoły, do rówieśników.

Dobry Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Michał Chorosiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »