Reklama
Reklama

Mel C nie miała litości. Kilka dni przed sylwestrem odwołała występ w TVP! Namówili ją widzowie

Była członkini girlsbandu Spice Girls - Mel C - miała być główną gwiazdą na tegorocznym "Sylwestrze marzeń" organizowanym przez Telewizję Polską. Jak się jednak okazuje, piosenkarka przekazała dziś, że jest zmuszona odwołać swój występ. Do informacji dołączyła specjalne oświadczenie. Jaki jest powód jej decyzji?

"Sylwester marzeń" w Zakopanem jednak bez międzynarodowej gwiazdy?

Koncerty sylwestrowe TVP w Zakopanem stały się już prawdziwą tradycja. Stacja organizuje tam swoją flagową imprezę systematycznie od 2016 roku (wyjątkiem był rok 2020, w którym z powodu obostrzeń pandemicznych zabawa odbyła się w Ostródzie).

Transmisje z koncertów cieszą się wśród telewidzów sporą popularnością, wiele osób co roku zjeżdża też do samego Zakopanego, by przywitać Nowy Rok w towarzystwie takich gwiazd jak Zenek Martyniuk, Sławomir Zapała, czy zespół Boys.

Reklama

Dzięki wsparciu z budżetu państwa oraz sponsoringu państwowych spółek publiczny nadawca może pozwolić sobie na zaangażowanie zagranicznej gwiazdy. Jeszcze parę dni temu TVP pochwaliło się tym, że na sylwestrowej imprezie w stolicy polskich Tatr wystąpi byłą członkini girlsbandu Spice Girls - Mel C.

To jednak nie spodobało się fanom artystki (sprawdź!). Wszystko dlatego, że była "spicetka" otwarcie wspiera środowisko LGBT, a jak wiadomo - Telewizja Polska dość sceptycznie podchodzi do osób nieheteronormatywnych...

Była członkini Spice Girls nie wystąpi w Zakopanem

Na instagramowym profilu piosenkarki zaczęły pojawiać się krytyczne komentarze. Wielbiciele próbowali przekonać Mel C, by nie brała udziału w "Sylwestrze marzeń".

"Mel, proszę nie występuj na imprezie TVP. Oni są skrajnie homofobiczni. W Polsce dziesiątki małych miasteczek ogłosiło, że są wolne od 'ideologii LGBT'. Wrogość polityków wobec praw gejów stała się punktem zapalnym, który stawia religijną prawicę przeciwko bardziej liberalnym Polakom" - czytamy jednym z komentarzy.

"Zawsze byłem twoim wielkim fanem, ale nie będę wspierał kogoś, kto bierze pieniądze od ludzi tworzących 'strefy wolne od LGBT' w Polsce" - pisze jeden z oburzonych fanów.

"Proszę, nie występuj na imprezie sylwestrowej TVP! To telewizja konserwatywnej partii rządzącej, która szerzy propagandę i kłamstwa. Żaden szanujący się polski artysta nie chce już tam występować" - ostrzega jedna z słuchaczek.

Wygląda na to, że artystka posłuchała polskich fanów i zdecydowała się odwołać występ!

O wszystkim poinformowała w social mediach. Na jej profilu pojawił się oficjalny komunikat, w którym tłumaczy się ze swojej decyzji:

"W związku z informacjami, na które została zwrócona moja uwaga, a które nie zgadzają się z moimi poglądami, dotyczącymi grup społecznych, które popieram, obawiam się, że nie będę mogła wystąpić w Polsce w noc sylwestrową. Mam nadzieję, że niedługo tam wrócę. Życzę wam wspaniałych świąt i wszystkiego, co najlepsze w 2023 roku" - czytamy w relacji.

Czy TVP znajdzie kogoś na zastępstwo, czy tegoroczny "Sylwester marzeń" będzie musiał odbyć się bez występu zagranicznej gwiazdy?

Zobacz też:

"Sylwester Marzeń w Zakopanem": Melanie C ze Spice Girls zaśpiewa na imprezie TVP 

Była członkini Spice Girls została zaproszona na "Sylwester Marzeń" w Zakopanem. Fani chcą, by odwołała występ

"Sylwester Marzeń w Zakopanem": Melanie C ze Spice Girls zaśpiewa na imprezie TVP 


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mel C | Sylwester Marzeń TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy