Reklama
Reklama

Mąż Justyny Kowalczyk spocznie w grobie, który skrywa rodzinną tragedię

We wtorek 30 maja odbędzie się pogrzeb Kacpra Tekielego, męża Justyny Kowalczyk, który zginął tragicznie w szwajcarskich Alpach. Wspinacz zostanie pochowany nie w Zakopanem, gdzie mieszkał, ale w rodzinnym Gdańsku. Mogiła, w której spocznie jego ciało skrywa rodzinną tragedię.

 

Kacper Tekieli, mąż Justyny Kowalczyk, zginął w Alpach

Kacper Tekieli, mąż Justyny Kowalczyk, zginął 17 maja 2023 roku w Szwajcarii. Alpinista i wspinacz spełniał swoje marzenie o zdobyciu wszystkich 82 czterotysięczników. Niestety w okolicach szczytu Jungfrau miał wypadek. Ciało Tekielego odnaleziono w czwartek rano. Jego śmierć potwierdziła w mediach Justyna Kowalczyk, która przebywała z mężem w Szwajcarii.

Reklama

Pogrzeb Kacpra Tekielego

Justyna Kowalczyk kilka dni temu poinformowała w swoich mediach społecznościowych o szczegółach pogrzebu jej męża, Kacpra Tekielego. Dodatkowo mistrzyni olimpijska wystosowała pilny apel dla wszystkich, którzy chcieliby pożegnać razem z nią jej zmarłego tragicznie męża.

"Pogrzeb Kacperka odbędzie się 30.05.2023 o 14.30 w Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim" - przekazała za pomocą Twittera Justyna Kowalczyk.

"Bardzo proszę, by zamiast kwiatów, wieńców itd. wspomóc schronisko dla zwierząt! Mój kochany Mąż zwierzęta uwielbiał i na wszystkie możliwe sposoby przez całe swoje życie im pomagał" - napisała Kowalczyk.

Olimpijka zwróciła się też do wszystkich z prośbą, by mieć na względzie prywatność rodziny, a w szczególności jej dwuletniego syna Hugona.

"Bardzo również proszę o uszanowanie  prywatności Hugotka, najbliższej rodziny i zrozumienie naszego bólu i straty. Pożegnanie będzie miało charakter świecki. Justyna" - dodała w krótkim wpisie.

Kacper Tekieli zostanie pochowany w Gdańsku

Justyna Kowalczyk i jej mąż mieszkali w Zakopanem. Jednak Tekieli zostanie pochowany w rodzinnym Gdańsku, na Cmentarzu Oliwskim.

Kacper Tekieli spocznie w szczególnym miejscu. Jak ustalił dziennik "Fakt" mąż Justyny Kowalczyk-Tekieli spocznie w otoczonej drzewami alei, gdzie pochowane są dzieci. Urna z prochami Tekielego zostanie złożona w grobie, który kryje tragedię rodzinną sprzed lat. W latach 60. ubiegłego wieku pochowano tu małe dziecko z rodziny Kacpra Tekielego.

Zobacz też:

Justyna Kowalczyk zamieściła zdjęcie z czasów ciąży. Tak wspomina związek z Kacprem Tekielim

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli. Góry były ich pasją i przekleństwem

Nie żyje mąż Justyny Kowalczyk, Kacper Tekieli. Miał 38 lat

Nie żyje Tina Turner. Fani, światowi przywódcy, wielcy artyści, cały świat żegna wokalistkę

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Justyna Kowalczyk | Kacper Tekieli
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy