Reklama
Reklama

Mata próbował odebrać sobie życie. "Znowu ktoś napisał mi, żebym się zabił"

Mata, czyli Michał Matczak od momentu, kiedy tylko pojawił się na scenie wzbudzał kontrowersje. O "Patointeligencji" rozmawiała cała Polska i już wtedy było wiadomo, że młody raper zrobi rewolucję na rynku muzycznym. Z utworu na utwór Matczak otwierał się na nowe problemy, zdobywał nagrody, zrobił kampanię z siecią restauracji i zapowiedział kandydaturę na prezydenta Polski w 2040 roku. Co tym razem w piosence przekazał Mata?

Mata szczery jak nigdy. W utworze "2 IZOTEKI" wyznaje z czym się borykał jako nastolatek

Mata zdobył serca młodych słuchaczy swoimi szczerymi tekstami o rzeczywistości polskiej młodzieży. Przemoc w szkole, wyzwiska, narkotyki i przelotne romanse to tylko wierzchołek góry lodowej. Psychika nastolatków od 2020 roku znacznie się pogorszyła, a Mata bierze to pod uwagę w swoich utworach.

W piosence "2 IZOTEKI" (Izotek to bardzo silny lek na trądzik) Mata przyznał, że wcześniej jego życie nie wyglądało tak, jak teraz na Instagramie. Miał kłopoty z tytułowym trądzikiem, przez który był nękany, nie miał znajomych, ani też dziewczyn.

Reklama

Mata rapuje o tym, co boli młode pokolenie. Wyznał, że miał 4 próby samobójcze

Już w pierwszej sekundzie piosenki, słuchaczy uderzają mocne wersy o próbach samobójczych. Im dalej, tym większa nadzieja, że życie niedługo stanie się lepsze.

"Znowu ktoś napisał mi, żebym się zabił.
Próbowałem z cztery razy już, bo nie dawałem rady już,
Patrzeć na moje wady" - rapuje Mata w utworze "2 IZOTEKI".

Na końcu klipu pokazany jest też numer do bezpłatnego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży z fundacji "Dajemy dzieciom siłę": 116 111.

Fani Maty otworzyli się w komentarzach. Piosenka dodaje im otuchy

Wygląda na to, że szczerze teksty Maty odzwierciedlają prawdziwe problemy nastolatków. Wielu fanów pod teledyskiem Maty również otworzyło się, dodając własne historie z życia:

  • "To uczucie, kiedy piosenka Maty opisuje jakąś część twojego życia".
  • "Jestem po próbie samobójczej i rozumiem tę piosenkę jak cholera. Świetna sprawa z promowaniem telefonu zaufania. Ból, który jest w nas, ból, od którego chcemy uciec w taki, a nie inny sposób przejdzie na osoby otaczające nas. Nigdy nie było i nie będzie to wyjście".
  • "W tym teledysku jest prawie wszystko, w czym mamy problemy jako młodzież. Najgorsze jest to, że większość osób nawet nie chce tego powiedzieć"
  • "Jestem w trudnym wieku (17) i szczerze to bardzo ta piosenka dodała mi otuchy, kiedy za mną jest cała ta jeb*na licealna dzicz, przez którą każdy przechodzi. Szacun Michał".

Pamiętaj, że w trudnej sytuacji nigdy nie jesteś sam. Jeśli chcesz porozmawiać z psychologiem, poniżej znajdziesz listę telefonów, pod które możesz zadzwonić i poprosić o profesjonalną pomoc psychologa czy psychoterapeuty:

  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - 22 594 91 00 (czynny w każdą środę - czwartek od 17.00 do 19.00)  
  • Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
  • Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - 22 425 98 48

Zobacz też:

Mata spadł ze sceny podczas koncertu. Na szczęście nic mu się nie stało

Skandale Maty: policja, szkoła, narkotyki, polityka. To jego codzienność?

Mata, Michał Matczak - kim jest, Instagram, wiek, dziewczyna, McDonald's, tata Maty, prezydent

Mata odpowiedział na akt oskarżenia prokuratury. Zero pokory?pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mata | Michał Matczak | Młody Matczak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama