Reklama
Reklama

Mata, czyli Michał Matczak. Raper, artysta, a w 2040 roku prezydent Polski?

Mata, czyli Michał Matczak stał się rapowym bożyszczem nastolatków. Bezkompromisowy artysta młodego pokolenia zaistniał dzięki piosence "Patoreakcja", która wywołała grymas na twarzy szczególnie pewnego polityka i jego koleżanki, którzy otrzymali specjalny wers w piosence. Młody raper zamierza też wystartować w wyborach prezydenckich. Zagłosowalibyście na niego?

Mata, czyli Michał Matczak. Jego piosenka "Patointeligencja" została przesłuchana na YouTube 59 milionów razy. To pozwoliło Michałowi Matczakowi o pseudonimie Mata wspiąć się błyskawicznie na szczyt popularności w branży muzycznej. O jego twórczości dyskutowano poza granicami Polski, robiąc spore zamieszanie. Kim jest Mata, raper młodego pokolenia?

Mata chce zostać prezydentem Polski

Mata, choć ma na swoim koncie posiadanie substancji psychoaktywnych i nawet groźbę pójścia do więzienia, to w najnowszym filmie na YouTubie ujawnił swoje plany na przyszłość. Tak oto zamierza wystartować w wyborach na prezydenta Polski w 2040 roku.

Reklama

Raper zaatakował też Andrzeja Dudę, kpiąc z jego zdolności językowych. Oddalibyście głos na Matę?

Mata: zatrzymanie i aresztowanie

Mata w piątek (tj. 28 stycznia 2022 r.) został zatrzymany przez policję za posiadanie 1,5 grama marihuanyPolicja przeprowadziła także kontrolę w jego mieszkaniu. Mata i jego kolega nie stawiali oporu i przyznali się do posiadania narkotyku. Mogą przez to odpowiadać przed sądem. Wiele gwiazd od razu w internecie zaczęło bronić rapera i stworzyli hashtag #freemata na Twitterze. Wypowiedział się w jego sprawie nawet Jarosław Jakimowicz.

Mata: Instagram

Mata był obecny na Instagramie o nazwie @33mata. W styczniu fani zorientowali się, że konto nie jest już dostępne. Zapewne wiąże się to z nową akcją promocyjną rapera pod nazwą "Skute Bobo". Obecny Instagram Maty to właśnie @skutebobo na którym dodał filmik i mem nawiązujący do jego zatrzymania przez policję.

Mata: kariera muzyczna

W 2018 roku Mata wydał album "Fumar Mata", który w 2019 roku wydano w formie EPki. W 2020 roku wydał album "100 dni do matury". Jest twórcą takich hitów jak "Patointeligencja", "Schodki", "Patoreakcja", "Papuga" i "Szafir". Mata jest laureatem Fryderyków 2021. Zdobył nagrody w 2 kategoriach: "album roku Hip-Hop" za album "100 dni do matury" oraz Fonograficzny Debiut Roku. Na koncercie, który odbył się na lotnisku zgromadził 40 tysięcy osób, co jest absolutnym rekordem na skalę Polski.

Jak sam o sobie mówi, jest typowym bananowym dzieciakiem.

Ile lat ma Mata?

Michał Mata Matczak urodził się 14 lipca 2000 roku we Wrocławiu. Obecnie Mata ma 22 lata.

Dziewczyna Maty

Dziewczyna Michała Matczaka raczej strzegła swojej prywatności, ale czujni fani odkryli o kim może być mowa w piosence "Kiss cam". Na TikToku pojawił się filmik sugerujący, że występująca w nim dziewczyna umawia się z Matą. Atmosferę podkręcił też sam Mata podczas odbierania Fryderyków powiedział, że piosenka została stworzona z myślą o wyjątkowej kobiecie.

Pod filmem na TikToku pojawiło się wiele komentarzy, że para jest ze sobą conajmniej rok. Jednak na razie ani Mata, ani jego dziewczyna nie potwierdzili oficjalnie swojej relacji.

Tata Maty

Ojcem Michała Matczaka jest Marcin Matczak, prawnik i wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim. 1 września 2021 roku Marcin Matczak wydał książkę pt. "Jak wychować rapera. Bezradnik". Książka opisuje historię chłopaka, który dorasta w przekonaniu, że musi być posłuszny.

W piątek (28 stycznia 2022) tata Maty poinformował na Twitterze, że otrzymał niepokojący telefon z infolinii CBA, że jego syn nie żyje. Prawnik Marcin Matczak został ofiarą spoofingu, czyli cyberataku, który polega na podszywaniu się pod dowolny numer lub nazwę kontaktu w telefonie. Oczywiście Michałowi Matczakowi, czyli Macie nic się nie stało

Mata: mama

Z kolei mama Maty to Arletta Śliwińska-Matczak współprowadząca szkołę języka angielskiego.

Mata: studia

W 2019 roku zdał maturę międzynarodową w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie. Liceum Batorego stało się także tłem akcji w piosence "Patointeligencja". Nie wiadomo, czy Mata poszedł na studia i czy planuje na nie pójść. Chwilowo skupia się na karierze muzycznej.

Mata: McDonald's

18 października 2021 roku w McDonald's pojawił się zestaw Maty. Zestaw firmowy Maty zawierał Vanilla Matcha Latte, średnie frytki i potrójnego cheeseburgera. Zestaw kosztował 18 zł i był limitowaną ofertą - można go było kupić tylko przez 4 dni.

Ile zarabia Mata?

Biorąc pod uwagę jego młody wiek i ogromny sukces to na pewno zarabia dużo. Według kanału "Dla pieniędzy", Mata w 2020 otrzymywał za koncert 10 tysięcy złotych. Kwota na pewno od tamtego czasu wzrosła. Miliony złoty również otrzymał w kontrakcie z McDonald's (dokładna kwota nie została ujawniona).

Zobacz także: 
Waldemar Kraska: W Polsce zaczyna dominować Omikron
Testy na COVID-19 w aptekach. Wiemy, ile zapłaci NFZ
Mata usłyszał zarzut. Policja przeszukała jego mieszkanie
Jackowski wyjawia, dokąd uciekać! Wstrząsająca przepowiednia!


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama