Reklama
Reklama

Mata aka Skute Bobo zakłada fundację na rzecz depenalizacji marihuany. "CAŁY TYDZIEŃ PALILIŚMY". Znów podpadnie policji?

Mata (22 l.), znany również jako Skute Bobo, to młody raper, który dał się poznać jako utalentowany muzyk i pasjonat nielegalnych w Polsce używek. Michał Matczak właśnie wrócił z wielkanocnego wyjazdu na Jamajkę, gdzie w najlepsze bawił się i pracował z raperką Young Leosią. Zainspirowani egzotyczną roślinnością postanowili... Założyć w ojczyźnie fundację. Wróżycie sukces?

Mata właśnie wrócił z Jamajki. Teraz zakłada fundację! Chce legalizacji marihuany?!

Mata, a raczej Michał Matczak, to raper, o którym jest głośno od kiedy w 2020 roku wypuścił swój debiutancki singiel pod tytułem "Patointeligencja" (posłuchaj!). Muzyk z powodzeniem prowadził swoją karierę: występował na znaczących festiwalach, wydawał nową muzykę, a nawet zorganizował imponujących rozmiarów koncert na warszawskim Bemowie, podczas którego udowodnił, że nie jest autorem tylko jednego przeboju.

Reklama

Dobra passa Michałowi nie minęła nawet wtedy, gdy słynący z upodobania do różnorakich używek muzyk, wpadł w poważne tarapaty z policją. Przypomnijmy, że w styczniu 2022 roku 22-latek został zatrzymany przez służby za posiadanie 1,5 grama marihuany. Policja miała skontrolować również mieszkanie rapera, a młody Matczak przyznał się do posiadania tego środka odurzającego.

Tegoroczną Wielkanoc Mata spędzał na Jamajce w towarzystwie swojej koleżanki po fachu - Young Leosi. Artyści wypoczywali w egzotycznych okolicznościach przyrody, tworzyli muzykę (sprawdź!) i... korzystali z legalnych tam używek.

Swobodny tryb życia spodobał się Michałowi do tego stopnia, że zainspirowany lokalną roślinnością postanowił założyć w Polsce fundację walczącą o "depenalizacja konopi indyjskich".  Jak tłumaczy na Instagramie, nie zamierza iść do więzienia za posiadanie legalnych na Jamajce używek, bowiem marihuana to część jego stylu życia oraz "źródło energii" i inspiracji do tworzenia muzyki. Sam artysta porównał palenie marihuany do... picia napojów energetycznych.

Czy tłumaczenia Maty są dla Was przekonujące ?

Zobacz też:

Mata, czyli Michał Matczak. Kim jest raper, który inspiruje nastolatków z całej Polski?

Przyczyny rozwodu Cichopek i Hakiela. Ekspertka wyjaśnia i nie ma wątpliwości

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mata | Young Leosia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy