Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Martyna Wojciechowska grozi sądem. O co poszło?

Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że puściły jej nerwy. Jak właśnie odkryła, jej wizerunek został bezprawnie wykorzystany w kampanii reklamowej, na którą podróżniczka nie wyraziła zgody. Na dodatek przedmiot reklamy budzi duże wątpliwości.

O Martynie Wojciechowskiej ostatnio było głośno w kontekście jej rozstania z Przemkiem Kossakowskim. Pomijając jednak kwestie prywatne, Wojciechowska uchodzi za jedną z najpopularniejszych i najbardziej wyrazistych postaci polskiego show biznesu. 

Można nawet zaryzykować twierdzenie, że jest marką. Świadczy o tym choćby fakt, że gdy 3 lata temu firma Mattel postanowiła wyprodukować lalki Barbie w ramach specjalnej linii Shero, będącej zlepkiem słów „she” czyli „ona” i „hero” czyli „bohater”, właśnie Wojciechowską wzięła na wzór. 

Sama podróżniczka wspominała potem w wywiadach, że po otrzymaniu oficjalnego pisma od firmy Mattel, myślała, że to żart. Trudno jej było sobie wyobrazić, że znajdzie się w jednej serii lalek obok Fridy Kahlo, Amelii Earheart i Patty Jenkins.

Reklama

 W tym samym roku otrzymała Telekamerę w kategorii Osobowość Telewizyjna, a 2 lata wcześniej wyprodukowany przez nią film ”Ludzie duchy” o losie afrykańskich albinosów został nagrodzony Złotą Nimfą na 55. Międzynarodowym Festiwalu Produkcji Telewizyjnej w Monte Carlo, wyróżnienie na Festiwalu The Best Shorts Competition w USA i dwie nagrody na World Media Festival w Hamburgu. 

Te i wiele innych sukcesów, jak choćby zdobycie Korony Ziemi i ogromny sukces cyklicznego programu Martyny „Kobieta na krańcu świata” czynią ją jedną z najbardziej pożądanych twarzy reklamy. 

Wojciechowska starannie wybiera propozycje. Kilka lat temu zgodziła się podjąć współpracę z firmą jubilerską W. Kruk, projektując i promując kolekcję biżuterii Freedom, a następnie Wolf Edition. 2 lata temu wystąpiła w kampanii reklamowej Zioła Świata Lipton. 

Martyna Wojciechowska grozi sądem

Niestety i wcale nie są to incydentalne sytuacje, podróżniczka odkrywa przypadki wykorzystywania jej wizerunku bez zgody, a nawet wiedzy. Ostatnio na Instagramie Wojciechowskiej ukazał się emocjonalny wpis: 

Trudno się dziwić jej oburzeniu. Nie chodzi tylko o bezprawne wykorzystanie wizerunku, ale i sam produkt budzi uzasadnione wątpliwości. Pomijając już, że wiele tego typu specyfików jest bardzo szkodliwych dla zdrowia, to jeszcze akurat Wojciechowska oparła swoja karierę na przekazie, by zawsze być sobą i nie dostosowywać się do niczyich oczekiwań. Łączenie jej z pomysłem, by, nawet kosztem zdrowia, zbliżyć się do nierealistycznego wzorca urody lansowanego w kolorowych magazynach, musiało wzbudzić gorący sprzeciw podróżniczki. Jak zapowiedziała, nie zamierza puścić tego płazem: 

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Martyna Wojciechowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »