Reklama

Reklama

Reklama

Markle nie była mile widziana w Balmoral i na pogrzebie królowej Elżbiety II. Co za informacje!

19 września 2022 roku rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II. Monarchini spoczęła w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Wśród osób zaproszony na to wydarzenie była bliska rodzina zmarłej 96-latki, a także Meghan Markle, która jak się później okazało, nie była tam mile widzianym gościem.

Od paru lat w rodzinie królewskiej dochodzi do pewnych zgrzytów. Król Karol II, książę William oraz książę Harry nie mogą bowiem dojść do porozumienia. Wszystko przez głośny Megxit, który miał miejsce w 2020 roku, a także wywiad, którego udzielił Harry z Meghan u Oprah Winfrey.

Niedawno w zagranicznych mediach pojawiła się informacja, jakoby rodzina królewska nie życzyła sobie obecności Meghan Markle w Balmoral, a także podczas uroczystości pogrzebowych.

Meghan Markle nie była mile widziana na pogrzebie królowej Elżbiety II

W brytyjskim dzienniku "The Sun" można przeczytać, że książę Harry odrzucił zaproszenie swojego ojca, po tym, jak jego żona Meghan miała dostać zakaz na przyjazd do Balmoral, gdzie reszta rodziny opłakiwała śmierć królowej Elżbiety II.

Reklama

Według informacji, które pojawiły się w mediach Harry, bardzo chciał, aby Meghan była obecna wśród rodziny w dniu, w którym zmarła jego babcia. Niestety król Karol III zadzwonił do niego, aby powiedzieć mu, że obecność Meghan jest "niewłaściwa".

Portal internetowy pagesix.com poinformował z kolei o tym, że książę Harry na pogrzebie królowej dostał zakaz noszenia munduru wojskowego. Warto wspomnieć, że kiedy książę Harry ustąpił ze swojego stanowiska w 2020 roku, został pozbawiony wszystkich tytułów wojskowych. Książę Harry postanowił jednak poprosić ojca o pozwolenie na założenie munduru podczas czuwania. Król Karol III wyraził na to zgodę.

Megxit - na czym dokładnie polegał?

Kiedy książę Harry i Meghan Markle ogłosili decyzję o wycofaniu się z pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej. Gazeta "The Sun" opisała sprawę dość dziwnie brzmiącym nagłówkiem "Megxit". Słowo to powstało z połączenia imienia Meghan oraz brexit.

Mogłoby się więc wydawać, że to Meghan podjęła decyzję o odejściu. Jak się okazuje, było zupełnie inaczej. Podczas głośnego wywiadu u Oprah Winfrey Harry postanowił podkreślić, że to on chciał odejść i wcale nie został do tego zmuszony przez żonę.
Zobacz także:

Zaskakująca reakcja Meghan Markle nad trumną królowej. Emocje wzięły górę

Harry i Meghan uciekają z Wielkiej Brytanii natychmiastowo. Mają ważny powód
Ekspert zwrócił uwagę na zachowanie Meghan Markle podczas pogrzebu. Jaki wysnuł wniosek?


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Meghan Markle | Książę Harry

Reklama

Reklama

Reklama