Reklama
Reklama

Mariusz Szczygieł potwierdził oficjalnie te wieści. Wiemy, jaki program w TVP poprowadzi

Od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że Mariusz Szczygieł może dostać nowy program w TVP. Na początku były to tylko plotki, jednak teraz dziennikarz potwierdził oficjalnie. Zdradził też nieco więcej na temat samego programu, którego będzie gospodarzem. Zapowiada się ciekawie.

Mariusz Szczygieł szerszą popularność zdobył w 2001 roku, kiedy to został gospodarzem jednego z pierwszych polskich talk-show "Na każdy temat" na antenie Polsatu. Tę propozycję przyjął, bo jak tłumaczył chciał zarobić na mieszkanie. Później zniknął ze szklanego ekranu, skupił się na pisaniu. Z powodzeniem, otrzymał nawet literacką nagrodę "Nike" za zbiór reportaży "Nie ma". 

Teraz, po latach szykuje się wielki powrót. Szczygieł oficjalnie potwierdził, że poprowadzi program na antenie TVP Info. Plotki o tym krążyły od dawna. 

Reklama

Szczygieł potwierdza oficjalnie wieści. Wiemy, jaki program w TVP poprowadzi

Jak informuje Gazeta Wyborcza, "W ramówce TVP Info (powtórki w TVP Kultura) co dwa tygodnie znajdzie się program "Rozmowy NieWygodne". Będą to ok. 40-minutowe spotkania z gośćmi, których Szczygieł sam uzna za interesujących i którym będzie chciał zadać pytania niekoniecznie na każdy temat".

Co ciekawe, w pozostałe tygodnie o tej samej porze pojawią się "Rozmowy (nie)symetryczne", które poprowadzi Dorota Wysocka-Schnepf. Oba formaty będą nagrywane w warszawskiej księgarnio-kawiarni Wrzenie Świata.

Szczygieł zdradza kulisy swojego programu w TVP

"Przede wszystkim moje rozmowy w ogóle nie będą się kojarzyły z programem informacyjnym. Nikt nie będzie nas pospieszał, nie będziemy donikąd gonić. Chciałbym rozmawiać o życiu, wartościach i kulturze. Mam pomysły na konkretne wątki, np.: Do jakiej prawdy rozmówca doszedł w życiu i jakie okoliczności na nią wpłynęły?; Co i kto ukształtował jego/jej poglądy i postawy?; Kiedy jako twórca wypowiedział się najpełniej?; Czy rozmowy niewygodne czemuś służą?" - wylicza Mariusz Szczygieł w rozmowie z Wyborczą.

Jak Wam się podoba taki pomysł na program? 

Zobacz też:

Szczygieł ujawnił prawdę o zmarłym partnerze. Wyznanie chwyta za serce

Pereira przerywa milczenie na temat zarobków w TVP. Tłumaczy Adamczyka "Bywa czasami"

Zadziwiające wieści o Joannie Brodzik. Może znów wystąpić w kultowej produkcji TVP

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mariusz Szczygieł | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy