Do tej pory w Polsce przynajmniej jedną dawką zaszczepiono zaledwie 55,11 proc. osób, co sytuuje nasz kraj na 23. miejscu w Europie. Mniejszą liczbę zaszczepionych zaraportowały tylko 4 kraje. Antyszczepionkowcy jednak sprawiają wrażenie, jakby nic nie było z stanie ich przekonać do zmiany zdania, nawet jeśli sami zachorują. Mają zresztą swoich bohaterów, czyli osoby, deklarujące publicznie sprzeciw wobec szczepionek, a które albo nie zachorowały w ogóle, albo przeszły zakażenie lekko. Właśnie dołączył do nich Jan Pospieszalski, który, jak ujawnił, diagnozował się i leczył sam. W swoim felietonie w magazynie „Do Rzeczy” zamieścił nawet coś w rodzaju instrukcji:
Przy pierwszych symptomach złego samopoczucia skorzystałem z teleporady i zanim pojawiły się typowe objawy, jak np. utrata powonienia, zacząłem brać antybiotyk. Gdy test wykazał odczyt pozytywny, rozpocząłem kurację amantadyną, cały czas biorąc antybiotyk i zwiększone dawki witamin: C, D3, K2 i cynku. Dziś wygląda na to, że najgorsze mam już za sobą.
Lichtman ostro o antyszczepionkowcach
Pospieszalski pouczył czytelników, że jeśli zakażony nie ma chorób współistniejących, to nie ma się czego obawiać, chociaż przyznał, że Covid-19 jest jednak bardziej uciążliwy od grypy. Na zwierzenia Pospieszalskiego nerwowo zareagował Marian Lichtman. Wprawdzie gratuluje mu wyzdrowienia, ale jednocześnie nie ukrywa swojej opinii, że Pospieszalski daje zły przykład. Jak komentuje w rozmowie z „Faktem”:
Janka lubię i szanuję. Jeśli dobrze zniósł chorobę, to tylko dziękować Bogu. Dziwię się natomiast postawie nieszczepienia się. Ile jeszcze ludzi ma zginąć, aż społeczeństwo zrozumie, że trzeba się masowo szczepić? Codziennie słyszę, że umarł ktoś bliski albo znajomy znajomych. Już się nawet telefonów zacząłem bać odbierać. Nieszczepienie się to narażanie innych na śmierć. Ja już jestem po trzeciej dawce szczepionki, bo nie jestem obojętny na cierpienie innych.
Zobacz też:
Iza Miko puszcza wodze antyszczepionkowej fantazji
Karolina Pajączkowska kusi w obcisłej sukience na ściance
Janina Ochojska zatrzymana przez policję




***



![Mroczek o przyćmieniu Bagiego w "TzG". Tak to tłumaczy [POMPONIK EXCLUSIVE]](https://i.iplsc.com/000LVHO731XK2N2C-C401.webp)




