Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Maria Peszek: Pomogłam dokonać aborcji!

Maria Peszek (42 l.) zabrała głos w sprawie ustawy antyaborcyjnej, która niedawno trafiła do Sejmu!

Na ulice polskich miast wyszły tłumy kobiet, które biorą udział w czarnym proteście, który wyraża sprzeciw wobec grożącego nam zaostrzenia prawa aborcyjnego. 

Głos w sprawie postanowiła zająć także Maria Peszek, której piosenki cytuje sam Jarosław Kaczyński, nazywając je "antypolskimi".

Nietrudno więc się domyślić, że Maria raczej nie popiera zakazania aborcji w Polsce, do czego dążą środowiska katolickie. 

Peszek w programie "Fakty po faktach" stwierdziła, że "aborcja powinna być legalna, bezpłatna i dostępna zawsze wtedy, kiedy jest konieczna"!

Wokalistka przyznała, że sama nie dokonała nigdy aborcji, ale za to pomogła pewnej kobiecie jej dokonać. 

Reklama

"Ten protest nie jest protestem za aborcją. Chodzi o to, że zagrożona jest wolność człowieka. Kobieta to też człowiek. Sama nie przerwałam nigdy ciąży. Kiedyś pomogłam komuś, kto potrzebował aborcji. Zrobiłabym dokładnie to samo raz jeszcze. Pomogłam to zorganizować, wyjechać do obcego kraju. Wiele głosów jest takich, że kobiety w związku z aborcją przeżywają traumę i wyrzuty sumienia. Ja nie mam wyrzutów sumienia, mam rodzaj dumy, że pomogłam osobie cierpiącej, samotnej" - wyznała Peszek.

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Maria Peszek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje