Reklama
Reklama

Mama i siostra księżnej Kate zachwyciły na koronacji. Carole Middleton wbiła szpilę Camilli?

Carole Middleton (68 l.) na ceremonii koronacyjnej króla Karola III (74 l.) pojawiła się w kobaltowej, dopasowanej sukience i biżuterii ulubionej firmy jubilerskiej rodziny królewskiej. Zachwyciła wyglądem, jednak nie zabrakło opinii, że wybrany przez nią kolor zbyt przypomina królewski błękit, którym ostatnio fascynuje się królowa małżonka Camilla.

Carolei Michael Middleton od 12 lat, czyli od ślubu księcia Williama i Kate, imponują dyskrecją i skromnością, udowadniając na każdym kroku, że znają swoje miejsce

Middletonowie nie zapomnieli Camilli afrontu?

Jedną z obaw rodziny królewskiej przed dopuszczeniem do swojego grona osób spoza arystokracji było to, że mogą nie zwalczyć pokusy odgrywania ważniejszej roli niż dla nich przewidziano. Podobno tego rodzaju zastrzeżenia wysuwała głównie Camilla, zupełnie jakby sama dysponowała nieskalaną reputacją. 

Reklama

Kiedy książę William zaczął spotykać się z córką byłego pilota British Airways i byłej stewardessy, którzy dorobili się majątku na handlu gadżetami na przyjęcia, Camilla, wówczas księżna Kornwalii, uznała Kate Middleton za niegodną wstąpienia do rodziny królewskiej. 

To położyło się cieniem na ich wzajemnych relacjach...

Pełna aluzji kreacja Carole Middleton

Być może państwo Middleton też nie zapomnieli wyrządzonego córce afrontu, bo mama Kate zdecydowała się na wbicie Camilli subtelnej szpili. 

Na koronację króla Karola III, na którą wraz z mężem została zaproszona jako babcia przyszłego króla, księcia George’a, wybrała dopasowaną suknię w kolorze kobaltowym, który łatwo pomylić z królewskim błękitem. Camilla zaczęła w nim gustować od czasu, gdy królowa Elżbieta II w jubileuszowym orędziu., wbrew wcześniejszym zapowiedziom,  obiecała jej tytuł królewski

Do sukni, wprawdzie dopasowanej, ale o konserwatywnym kroju, Carole Middleton dobrała kolczyki i naszyjnik z szafirami projektu firmy jubilerskiej Garrard, której początki sięgają 1735 roku. Ta sama firma wykonała w 1911 roku koronę królowej Marii, żony Jerzego V, której zmodyfikowana wersja spoczęła 6 maja 2023 roku na głowie Camilli. Tak przemyślany i pełen subtelnych aluzji strój trudno uznać za zbieg okoliczności. 

Pippa i James Middleton zachwycają na koronacji

Państwu Middleton towarzyszyły dzieci, młodsze rodzeństwo księżnej Kate: Pippa i James. Pippa, ubrana w żółtą sukienkę o podobnie konserwatywnym kroju, jaki wybrała jej mama, miała na głowie fascynator w tym samym kolorze i kopertową torebkę. Jej brat zdecydował się podkreślić spójność stylistyczną rodzeństwa kamizelką w kolorze kreacji siostry. 

W rozmowie z „The Mirror” Brytyjczycy zgromadzeni przed Opactwem Westminsterskim nie ukrywali zachwytu:

"Warto popatrzeć na Pippę Middleton. Nie wiem, jak wypadnie na zdjęciach, ale na żywo jest oszałamiająca". 

Rzeczywiście, trudno przeoczyć fakt, że młodsza siostra księżnej Kate potrafi wywrzeć piorunujące wrażenie. Suknia, w której wystąpiła 12 lat temu, jako druhna, na ślubie Williama i Kate, a zwłaszcza to, jak Pippa wyglądała w niej od tyłu, była tak wytrwale omawiana w mediach, że omal nie przyćmiła samego ślubu. 

Zobacz też:

Królowa Camilla przemyciła tajne symbole na sukni koronacyjnej! To gest wielkiej miłości

Książę William i księżna Kate wszystko zniszczyli? To przez nich doszło do zmiany planów

Koronacja Karola III. Rewolucja w ubiorach podczas koronacji

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy