Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Małgorzata Tomaszewska zawsze była blisko z tatą. Jak jest teraz?

Jej kariera właśnie mocno przyspieszyła. Ale jakiekolwiek decyzje podejmowała, był i jest ktoś, na kogo Małgorzata Tomaszewska (30 l.) może liczyć w każdych okolicznościach.

Dorastała w Łodzi, gdzie rodzice prowadzili otwarty dom. - Wpadali do nas artyści po koncertach - opowiada Małgorzata Tomaszewska, która niedawno zastąpiła Monikę Zamachowską w "Pytaniu na śniadanie". 

Córka legendarnego bramkarza Jana (71 l.) nie ukrywa, że relacje z ojcem są dla niej wyjątkowo ważne, choć był czas, gdy żyli z dala od siebie. Jej wspomnienia z czasów dzieciństwa to obrazy pełne radości i szalonych przygód. 

"Pamiętam spacery z tatą. Pokonywaliśmy kilkanaście kilometrów. Czasem jeździliśmy rowerami. Zdarzały się upadki. Mama krzyczała na niego, gdy wracałam brudna, z obtartymi łokciami i kolanami" - opowiada.

Reklama

Bardzo lubiła, gdy byli razem, całą rodziną. 

"Tata wyjeżdżał do Anglii na tydzień czy dwa, by komentować mecze. Po powrocie piekł kurczaka z rożna i organizował... bitwy o chrupiące skórki. Mama z kolei przygotowywała wtedy pyszne sałatki, a potem zasiadaliśmy razem do stołu" - dodaje.

Choć gdy przyszła na świat w 1989 r., ojciec już nie grał w piłkę jako zawodnik, ale i tak każdy na ulicy natychmiast go rozpoznawał i lgnął do Tomaszewskiego, by go dotknąć, czy zrobić sobie wspólne zdjęcie. 

"On przecież jest mój" - próbowała się temu sprzeciwiać.

Najbliżsi dawali jej dużo swobody, w szkole nie czuła presji bycia prymuską. 

"Tata powtarzał, że powinnam uczyć się tego, co mnie interesuje, rozwijać pasje, które zaprocentują w przyszłości" - opowiada prezenterka.

Gdy miała 11 lat, drogi rodziców się rozeszły. Rozwiedli się. Jan został w Łodzi, ona z mamą wyjechała do Warszawy. To bardzo zmieniło życie nastolatki. 

"Nowe miasto, nowa szkoła, znajomi. W pewnym momencie wpadłam w złe towarzystwo, ale uratował mnie sport, tenis stołowy, który uprawiałam wyczynowo" - przyznaje. Tęskniła do ojca: - "Siłą rzeczy nie mieszkał z nami na co dzień, ale byliśmy w ciągłym kontakcie".

Wybrała niełatwe studia, została psychologiem. Nie kryje też, że otarła się o depresję poporodową, gdy 2 lata temu przyszedł na świat jej ukochany synek Enzo. 

"Potrafię radzić sobie z poważnymi problemami, ale czasem błahostki wyprowadzają mnie z równowagi" - mówi.

Ojciec wciąż jest blisko. 

"Jeśli działaby mi się krzywda, on wyważy każde drzwi, by mnie ratować. Wiem, że zrobiłby dla mnie wszystko. I takie poczucie daje mi wielkie wsparcie" - stwierdza Małgosia.

Jan Tomaszewski, legenda polskiej piłki nożnej, widzi to tak: "Jak każdy rodzic chciałem, by moje dziecko mnie przerosło. Cieszę się, że to ja jestem ojcem Gosi Tomaszewskiej, a nie ona moją córką".

***
Zobacz więcej materiałów wideo: 


Na żywo
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Tomaszewska-Słomina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »