Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Małgorzata Braunek będzie leczona w Niemczech. Zebrano fundusze!

Apel o pomoc dla zmagająca się z nowotworem Małgorzaty Braunek (67 l.) spotkał się z ogromnym odzewem. Aktorka podejmie leczenie w niemieckiej klinice onkologicznej doktora Herzoga.

Xawery Żuławski, syn Braunek, powiedział w "Dzień dobry TVN", że aktorka obecnie czuje się dobrze i na poziomie psychicznym "radzi sobie".

Co więcej, nie przyjmuje żadnych leków przeciwbólowych, uważając, że ból jest częścią tej choroby i należy go przyjąć.

"Pracuje z bólem, a nie chce się otumaniać. Według wielu lekarzy jest to bardzo dobrze, że daje sobie radę bez środków przeciwbólowych".

Reżyser podziękował za pomoc i ogromny odzew od ludzi po apelu, który wystosował tydzień temu, prosząc o wsparcie finansowe potrzebne na sfinansowanie leczenia w Niemczech - możliwości dostępnej w Polsce konwencjonalnej medycyny wyczerpały się i lekarze nie mogli już pomóc chorej aktorce.

Reklama

"Upubliczniliśmy się i wydaje się, że był to bardzo dobry ruch" - mówił w "Dzień dobry TVN".

"Przez dłuższy czas walczyliśmy, głównie mama, w sposób najbardziej konwencjonalny, nie chcąc robić żadnego rozgłosu. Dzisiaj lekarze medycyny tradycyjnej złożyli broń i właściwie nie mają pomysłu na dalsze leczenie.

Stwierdziliśmy, że musimy się otworzyć na świat i szukać pomocy. Szczególnie że mama może korzystać z przywilejów, bo jest osobą publiczną, więc może się zgłosić do innych z prośbą o pomoc.

Nie chodzi tylko o pomoc finansową, za którą bardzo dziękujemy. Cała sytuacja z listem, który pojawił się w mediach, nie trwa więcej niż tydzień, a odzew jest tak ogromny, że możemy już teraz zapewnić mamie leczenie w klinice w Niemczech".

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Braunek | Xawery Żuławski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje