Reklama
Reklama

Magdalena Ogórek porzuciła TVN dla TVP. Zadziwiająca droga kariery

Magdalena Ogórek ma za sobą interesującą i krętą ścieżkę kariery. Niewiele osób zapewne pamięta, że zanim stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy TVP Info, była częstym gościem w TVN-ie!

Magdalena Ogórek jeszcze w czasie studiów wystąpiła w kilku serialach telewizyjnych. My chyba najlepiej zapamiętaliśmy ją z roli pielęgniarki w "Na dobre i na złe". Dziennikarka przyznała później, że te telewizyjne przygody pozwoliły jej na opłacenie swojej nauki w stolicy. Dały jej też bezcenne obycie z kamerą. Później jednak Ogórek zwróciła się w stronę polityki. 

Reklama

Początki tej przygody sięgają 2011 roku, kiedy to wystartowała w wyborach parlamentarnych z ramienia SLD w okręgu wyborczym numer 30, obejmującym Rybnik, jej miasto rodzinne. Mimo silnego zaangażowania w kampanię Ogórek zdobyła jedynie 1,42 proc. głosów i nie uzyskała mandatu. Po tym wyborczym niepowodzeniu Ogórek odeszła na jakiś czas w cień.

Skupiła się wtedy na pracy akademickiej i współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Następnie jej kariera zawiodła ją do telewizji. W tym okresie często występowała jako ekspertka w programie "Dzień dobry TVN", a później prowadziła także magazyn "Świat". Do tej pory w wynikach wyszukiwarki odnajdziemy wiele newsów zapowiadających jej udział w śniadaniówce TVN-u, gdzie wypowiadała się na przeróżne tematy.

Magdalena Ogórek jako kandydatka SLD na prezydentkę. "Wynik honorowy"

Zwrot w jej karierze i powrót do politycznych działań nastąpił w grudniu 2014 roku. Wtedy to SLD borykało się z brakiem pomysłu na kandydata w wyborach prezydenckich. Ogórek została zgłoszona. W wyborach uzyskała 2,38 proc. głosów, co uznała za wynik honorowy, porównywalny z osiągnięciami innych kobiet kandydujących na prezydenta Polski.

Zmienne afiliacje Magdaleny Ogórek

W następnych Ogórek zaczęła coraz częściej angażować się w kwestie polskiej polityki. Ostatecznie zaowocowało to zadziwiającą woltą — przejściem do Telewizji Polskiej. W TVP współprowadzi programy publicystyczne "W tyle wizji" i "Studio Polska". Większość jej byłych lewicowych współpracowników była zaskoczona tą próbą zbliżenia się do Prawa i Sprawiedliwości. Nie można powiedzieć, aby to się jej nie udało. 

I tak od "Na dobre i na złe", "romansu" z lewicą, próby zdobycia prezydentury, Magda Ogórek trafiła w końcu pod skrzydła TVP. Jak z perspektywy lat patrzy na swoje częste występy w "Dzień Dobry TVN"? Tego nie wiemy.

Zobacz też:

Magdalena Ogórek ucieka z Polski. Jej wpis wywołał poruszenie na cały kraj 

Blady strach w TVP. Ogórek wylatuje: "Trzymajcie za mnie kciuki"

Magdalena Ogórek chciała pouczać internautów. Coś poszło nie tak

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Ogórek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy