Reklama

Reklama

Reklama

Magdalena Cielecka jako Agnieszka Osiecka? TVP ma inne plany

Telewizja Polska przymierza się do nakręcenia serialu o Agnieszce Osieckiej (+61 l.). Która aktorka wcieli się w popularną autorkę tekstów?

Kiedy w marcu tego roku rozmawialiśmy z Agatą Passent (44 l.) na temat filmu o życiu Agnieszki Osieckiej, nie spodziewaliśmy się, że prace ruszą tak szybko. Córka poetki mówiła wówczas, że "wszystko w rękach zdolnych twórców, którzy podejmą się napisania scenariusza". Sprawa nie jest jednak prosta, gdyż życie jej mamy było wyjątkowo pogmatwane.

Dziś już wiemy, że Telewizja Polska pracuje nad serialem. Premiera zaplanowana jest na 2019 rok. W rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Maciej Muzyczuk, dyrektor Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej Telewizji Polskiej, stwierdził, że "zrobienie serialu o Agnieszce Osieckiej to idealny przykład realizacji misji telewizji publicznej i nie ma lepszego miejsca (!) do pokazania tak genialnej postaci niż TVP".

Reklama

Kogo zobaczymy w roli głównej? Agata Passent jeszcze w marcu skłaniała się ku Magdalenie Cieleckiej (45 l.), podkreślając, że ma ona ogromny talent aktorski.

Wygląda jednak na to, że kandydatura chodzącej na marsze KOD-u "opozycyjnej" Cieleckiej nie przeszła, bo na łamach "Faktu" możemy wyczytać, że Osiecką najprawdopodobniej zagra Aleksandra Justa (47 l.), była żona Zbyszka Zamachowskiego.

"Justa grała dotychczas głównie w teatrze. A Agnieszkę powinna grać aktorka, która nie jest zaszufladkowana. Produkcja obiecała więc zaprosić Justę na zdjęcia próbne" - czytamy.

A wy kogo widzielibyście w tej roli? Może babcię Józię?

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy