Reklama
Reklama

Magdalena C. usłyszała zarzut w prokuraturze. Grozi jej nawet pół miliona kary

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że znana aktorka Magdalena C. usłyszała w prokuraturze zarzut za reklamę napoju wysokoprocentowego na popularnym portalu społecznościowym.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Szymon Banna, potwierdził prowadzenie postępowania w tej sprawie. Nadzór nad całością prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście. Zarzuty, o których mowa to publiczne rozpowszechnianie znaków towarowych oraz symboli graficznych związanych z wódką. W trakcie przesłuchania aktorka zdecydowała się nie składać żadnych wyjaśnień w tej sprawie.

"Postępowanie przygotowawcze wszczęte zostało w wyniku zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonego przez Jana Śpiewaka" — poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Szymon Banna.

Reklama

"W toku dochodzenia prokurator postanowił przedstawić Magdalenie C. zarzut, że w okresie czerwca do sierpnia 2023 r., wbrew przepisowi art. 131 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prowadziła reklamę napoju alkoholowego w postaci wódki, poprzez udostępnianie swojego wizerunku dla materiałów graficznych i wideo powiązanych z profilem w serwisie Facebook" — wyjaśnił prokurator Szymon Banna.

Magdalenie C. może grozić grzywna od 10 tys. do nawet pół miliona złotych.

Jan Śpiewak zadowolony z działań prokuratury

Jan Śpiewak wyraził nadzieję, że Magdalena C. przyzna się do popełnionego błędu i przeprosi za nieodpowiedzialne działania. Zwrócił uwagę na fakt, że aktorka sama wielokrotnie opowiadała o trudnym dzieciństwie spędzonym w rodzinie alkoholika. 

"Wie, ile alkohol zła zrobił jej i tysiącom innych ludzi w Polsce" - podkreślił aktywista.

Śpiewak zaapelował do aktorki, by oddała pieniądze, jakie zarobiła na kontrowersyjnych reklamach, na pomoc dzieciom alkoholików. Aktywista nie kryje swojego zadowolenia z działań prokuratury. 

"Jestem bardzo zadowolony i cieszę się, że warszawska prokuratura poważnie traktuje sprawy reklamy alkoholu" - mówił Śpiewak.

Wyraził też nadzieję, że to dopiero początek działań mających na celu zwalczanie nielegalnej reklamy napojów wysokoprocentowych.

Zobacz też:

Cichopek pojechała do Zakopanego bez Kurzajewskiego. To tam 15 lat temu brała ślub z Hakielem

Monika Richardson publicznie żartuje z Kasi Cichopek tuż po swoim rozwodzie 

Cichopek nie jest mistrzynią w kuchni. Kurzajewski będzie ciągle głodny?

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy