Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Madonna o duchowej przemianie

Po oszałamiającej karierze jako tancerka i piosenkarka, teraz gwiazda pop Madonna może dodać kolejną pozycję do swojego życiorysu - korespondentki izraelskiej gazety.

W piątek, 31 lipca, w największym w Izraelu dzienniku "Yediot Ahronot" ukazał się artykuł autorstwa gwiazdy. Madonna opisała w nim swoje duchowe przebudzenie w momencie odkrycia Kabały, mistyczno-filozoficznej szkoły judaizmu.

Reklama

50-letnia królowa pop we wrześniu wystąpi w Izraelu w ramach światowej trasy koncertowej "Sticky & Sweet", co może wyjaśniać jej dziennikarski debiut w tamtejszej prasie. Jednak jej więź z Izraelem i judaizmem prowadzi do Los Angeles, gdzie artystka jest jednym z najbardziej oddanych członków Centrum Kabały, które staje się coraz bardziej popularne wśród hollywoodzkich gwiazd.

Madonna po przejściu na judaizm przybrała żydowskie imię Esther i dwukrotnie udawała się z prywatną pielgrzymką do Izraela - w 2004 i 2007 roku.

W swoim artykule piosenkarka, która została wychowana w tradycji katolickiej, napisała, że po raz pierwszy zetknęła się z Kabałą podczas przyjęcia w Los Angeles, gdy była w ciąży ze swoją 12-letnią już córką Lourdes. Madonna wówczas dopiero co odniosła sukces swoją rolą w musicalu "Evita", jednak, jak twierdzi, "w jej życiu czegoś brakowało".

Piosenkarka niedługo potem udała się na pierwszą lekcję u duchowego przewodnika o imieniu Eitan.

"Wysłuchałam tego, co miał do powiedzenia i zdałam sobie sprawę, że moje życie już nigdy nie będzie takie, jak przedtem" - czytamy w artykule, który wydrukowano w gazecie w wersji oryginalnej oraz w tłumaczeniu na hebrajski. "Życie przestało mi się już wydawać serią przypadkowych wydarzeń" - kontynuuje gwiazda. "Spostrzegłam też, że bycie sławnym i bogatym nie przyniosłoby mi spełnienia, że to nie wszystko" - dodaje.

Wśród wyznawców tej filozofii zrzeszonych wokół Centrum Kabały w Los Angeles są m.in. Demi Moore, Ashton Kutcher i Britney Spears. Do elementów tej nauki mistycznej należy studiowanie starożytnych tekstów, modlitwa i medytacja, mająca na celu duchowe zbliżenie do Stwórcy.

Początkowo Madonna miała zagrać w Izraelu jeden koncert, jednak, kiedy bilety na jej występ w Tel Awiwie zostały natychmiast wyprzedane, artystka dodała do swojego grafika jeszcze jeden show w tym kraju.

Madonna ostatni raz występowała w Izraelu w 1993 roku w ramach swojego tournee "Girlie Show".

Dowiedz się więcej na temat: Madonna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje