Reklama

Reklama

Reklama

Lindsay Lohan w nowym nałogu

Pomimo wielu ciężkich chwil, Lindsay Lohan (21 l.) udało się pozostać trzeźwą i nie zapowiada się na rychły powrót aktorki do kliniki odwykowej Cirque Lodge w Utah. Wygląda jednak na to, że gwiazda wpadła w nowy nałóg.

Według doniesień prasowych, aktorka zaczęła wydawać ogromne sumy pieniędzy na zakupy, próbując zastąpić w ten sposób jeden nałóg innym. Co więcej, paparazzi, śledząc Lindsay, trafiają do wielu drogich, ekskluzywnych restauracji, w których LiLo jada nieskończenie wiele posiłków w ciągu dnia.

Psycholog kliniczny Andrew Tatarsky twierdzi, że tego typu zachowanie jest częste u ludzi, którzy łatwo poddają się nałogom.

"Jeśli chodzi o nadużywanie pewnych substancji, większość ludzi opuszcza kliniki odwykowe i wraca do swoich nałogowych zachowań. Ci, którzy pozostają trzeźwi, przełączają się po prostu na inne uzależniające działania, jak na przykład zakupy, praca lub jedzenie"- twierdzi Tatarsky.

Reklama

"Jeśli zakupy mogą pomóc ludziom w cięższych chwilach, to można zaryzykować stwierdzenie, że jest to działanie terapeutyczne. Jest to jednak coś zgoła innego, jeśli osoba wchodzi w nałogowy układ z tą czynnością i traktuje ją jako swoistą podnietę, która daje chwilowy przypływ adrenaliny".

MWMedia

Reklama

Reklama

Reklama