Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Lady Gaga o nietolerancji w Polsce

Gdy w sobotę, 11 czerwca, w Warszawie odbywała się Parada Równości, w Rzymie trwała European Gay Pride Parade, której gwiazdą była Lady Gaga. Podczas swojego występu na imprezie piosenkarka wymieniła Polskę wśród krajów, gdzie panuje nietolerancja.

Wokalistka, której ostatni album - "Born This Way" - rozszedł się w dwóch milionach egzemplarzy na całym świecie, zachwyciła tłumy zgromadzone na Europejskiej Paradzie Równości.

Reklama

Piosenkarka, ubrana w zieloną perukę, czarny top na jedno ramię i spódniczkę w kratkę, dała krótki koncert oraz wyraziła swoje zmartwienie tym, że w wielu miejscach na świecie osoby o odmiennej orientacji seksualnej niż heteroseksualna są ofiarami nietolerancji i dyskryminacji. Wśród państw, gdzie tak się dzieje wymieniła m.in. Rosję, Litwę i Polskę.

Gaga dodała, że osoby cierpiące z powodu bycia nieakceptowanymi często popadają w depresję, są narażone na izolację oraz mogą mieć myśli samobójcze.

Parada kolorowo poprzebieranych ludzi przez kilka godzin maszerowała ulicami "wiecznego miasta". Organizatorzy imprezy mają nadzieję, że ich działania pobudzą do myślenia polityków w krajach, gdzie panuje dyskryminacja ze względu na orientację seksualną.

Wybór lokalizacji na tegoroczną paradę był nie bez znaczenia, bo impreza odbywała się nieopodal Watykanu, który stanowczo sprzeciwia sie legalizacji związków homoseksualnych.

Zobacz przemówienie Lady Gagi:

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Lady Gaga | homoseksualizm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje