Reklama
Reklama

Kuba Wojewódzki oraz Janusz Palikot pójdą do sądu? Prokuratura chce znacznie wyższej kary

Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot oraz Tomasz Czechowski mają nie lada orzech do zgryzienia. Według informacji pojawiających się w sieci mężczyźni już niedługo staną przed sądem. Zostali bowiem oskarżeni o reklamowanie alkoholu w sieci. Sąd nałożył na nich bardzo wysoką grzywnę, jednak prokuratura domaga się jeszcze wyższej kary.

Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i Tomasz Czechowski dostali grzywnę

Jan Śpiewak jakiś czas temu złożył do prokuratury zawiadomienie, twierdząc, że Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot oraz Tomasz Czechowski promują w sieci alkohol, który produkuje ich firma. Sąd orzekł wtedy grzywnę w wysokości 80 tysięcy złotych dla Palikota oraz po 70 tysięcy złotych dla Wojewódzkiego i Czechowskiego.

Zobacz też: Sąd wydał wyrok w sprawie Wojewódzkiego i Palikota. Tabloid podaje wysokość kary

Reklama

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot staną przed sądem

Oskarżeni złożyli zażalenie, co spowodowało, że nieprawomocny wyrok sądu stracił na ważności. Wojewódzki, Palikot oraz Czechowski nie zostali uznani za winnych. 25 maja 2023 roku Janusz Palikot zamieścił na swoim instagramowym koncie wpis.

"Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i Tomek Czechowski nie są winni zakazanej reklamy alkoholu! Wyrok nakazowy w ich sprawie nie stał się prawomocny w chwili publikacji "Super Expresu". Aktualnie utracił moc. Znani przedsiębiorcy nie zostali skazani za złamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, nie ciążyły i nie ciążą na nich grzywny ani kary finansowe" - napisał Janusz Palikot.

Według informacji zebranych przez dziennikarzy serwisu Pudelek prokuratura również postanowiła złożyć sprzeciw wobec decyzji sądu. Jego podstawą była niewspółmierność kary dla oskarżonych w stosunku do szkodliwości społecznej. Kara dla celebrytów może sięgać nawet 500 tysięcy złotych. Wszystko wskazuje więc na to, iż Wojewódzki, Palikot oraz Czechowski spotkają się w sądzie.

Zobacz też:

Anna Kalczyńska wbija szpilę Wojewódzkiemu? TVN jej tego nie daruje

Kuba Wojewódzki straci pracę w TVN i "Polityce"? Przykre konsekwencje afery alkoholowej

Zaginione małżeństwo z Warszawy. Nieoficjalnie: Para przebywa w Tatrach

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kuba Wojewódzki | Janusz Palikot | Tomasz Czechowski
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy