Reklama
Reklama

Księżniczka Amalia będzie pierwszą królową w homoseksualnym związku? Rząd nie widzi przeciwskazań

Holenderski rząd zdecydował, że nie widzi przeciwwskazań do małżeństw homoseksualnych w rodzinie królewskiej. Księżniczka Amalia może być pierwszą królową w homoseksualnym związku.

Księżniczka Niderlandów, Amalia od paru miesięcy jest na językach mediów na całym świecie. Zaledwie 17-letnia dziewczyna zdecydowała, że nie będzie pobierać należnej pensji (wynoszącej 2 miliony euro), bo jeszcze na nią nie zapracowała. Pobieranie tak wysokiego wynagrodzenie byłoby niesprawiedliwe w stosunku do rówieśników.

Księżniczka Amalia będzie pierwszą królową w homoseksualnym związku?

To jednak nie koniec zaskakujących doniesień. Księżniczka Amalia jest prawowitą następczynią tronu. Oznacza to, że po śmierci ojca króla Wilhelma-Aleksandra przejmie ponownie. 

Co by się wydarzyło, gdyby Amalia była osobą homoseksualną? Takie pytanie padło podczas ostatniej obrady sejmu. Okazuje się, że holenderski rząd nie widzi przeciwwskazań. Amalia nadal mogłaby przejąć panowanie po ojcu.

Reklama

Księżna Kate nie taka idealna! Książę William wyjawił jej sekret!

Zaznaczyli także, że to sytuacja tylko teoretyczna, ponieważ księżniczka Amalia nie jest osobą homoseksualną. 

Mimo to takie stwierdzenie holenderskiego rządu jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Choć nie jest jeszcze jasna kwestia potomstwa i dziedziczenia, taka deklaracja pozytywnie wpływa na społeczeństwo i akceptacje środowiska LGBGQ+. 

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym Instagramie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: księżniczka Amalia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy