Reklama
Reklama

Krzysztof Tyniec: Jak trafił na drugą połówkę?

Przez 13 lat bawił widzów rolą doktora Wstrząsa w serialu "Daleko od noszy" i jego kontynuacjach. Ojciec dorosłych już córek Pauliny i Karoliny opowiada "Rewii" o dziewczynie imieniem Beata oraz o tym, jak poznał żonę.

Czy dzięki aktorstwu zdobył pan powodzenie u kobiet?

Bardzo lubię kobiety, ale nigdy specjalnie nie odczuwałem ich zainteresowania moją osobą. Nie martwiło mnie to zbytnio, bo od lat w moim życiu jest ta jedyna. Nie miałem też nigdy tak zwanego sposobu na dziewczyny.

Jak długo zna pan żonę?

Od drugiej klasy technikum. Z Jagodą mamy długi staż i ciągle jesteśmy dla siebie przyjaciółmi, kochankami, powiernikami. Często ludzie mnie pytają, jak trafić na drugą połówkę. Odpowiadam, że nie mam pojęcia, bo nie jestem ideałem. Trzeba po prostu mieć szczęście w życiu.

Reklama

A zaczęło się od koncertu z zespołem rockowym. Gdzie?

Niektórzy spotykają swoja drugą połówkę w pociągu, inni na plaży, jeszcze inni na koloniach. My spotkaliśmy się w kościele. Bardzo dobre miejsce. Ja grałem od strony ołtarza, więc Jagoda była we mnie wpatrzona (śmiech).

A kim jest Beata?

To była platoniczna miłość. Biegałem za nią, pisałem dla niej wiersze, a ona nie zwracała na mnie uwagi. Byłem wtedy chyba w 8. klasie szkoły podstawowej. Po wielu latach spotkałem ją. Porozmawialiśmy. Powiedziałem, że się w niej kochałem. - Gdybym tylko o tym wiedziała - odparła. - Jak to? Nie wiedziałaś? Gdybyś tylko na mnie spojrzała, to byś się domyśliła! - skwitowałem.

W jakim zawodzie pracuje pana żona Jagoda?

Jest historykiem sztuki. Ma przeogromny wpływ na moją pozycję w zawodzie. Doskonale mnie rozumie i pozwala mi rozwijać się aktorsko. Miałem szczęście z wyborem partnerki.

Ma pan do siebie i świata duży dystans, prawda?

Myślę, że tak. Mam wypracowany pewien styl. Ten styl, to lekkość, dystans oraz ironia. Tym się kieruję w życiu. Sam tego nie wymyśliłem. To zasługa Wojciecha Młynarskiego, który zawsze był dla mnie wzorem i autorytetem.

Poza aktorstwem i rodziną jakie ma pan zainteresowania?

Interesuję się filozofią. To moje bardzo prywatne hobby. Dużo czytam na ten temat. Generalnie można mnie nazwać czytaczem. Niekiedy pochłaniam 5 książek na raz, ponieważ taki mam sposób dowiadywania się tego i owego. Czytam równocześnie na kilka tematów pokrewnych. Wówczas wszystko mi się układa w całość.

***

Zobacz więcej materiałów z życia gwiazd:

Rewia
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Tyniec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy